Geisslers Hofcomoedianten
Divadlo VILA Štvanice
Ostrov Štvanice 858
Praha 7
E: info@geisslers.cz
Kontakt
Program
English

David Hlaváč

hudební skladatel

*1981 Praha
hudební skladatel, členem souboru od roku 2012

David Hlaváč, je hudební skladatel a muzikant. Vystudoval skladbu a dirigování na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Skládá hudbu pro zpěvačku Barboru Polákovou, v jejíž kapele hraje na klávesové nástroje. Mimo to je spoluzakladatelem autorské kapely Střídmí klusácí v kulisách višní, hraje se zpěvačkou Ivou Kristekovou, má ještě kapelu Lightmotif a navrch kapelu pro děti Ekopela. Složil hudbu k celovečernímu filmu Instalatér z Tuchlovic (2016) a televiznímu filmu Metanol (ČT, 2018). Je držitelem Ceny Anděl spolu s J. P. Muchowem za píseň Báry Polákové „Nafrněná“.

Skládá hudbu k řadě divadelních inscenací, namátkou Airground (Cirk La Putyka), Želary (MDP), Svatojánská noc (Divadlo D21), Rychlé šípy RELOADED (Západočeské divadlo Cheb), muzikály Kronikáři (Malé divadlo České Budějovice) a Ztracený svět (Otáčivé hlediště Český Krumlov). Je členem norsko-britsko-českého divadelního souboru NIE.

Autor hudby

Polibky (2012), Romeo a Julie (ve)dle Romia und Juliety (2013), Dvě komedie v komedii (2014), Magdaléna lascivní a kajícná (2015), LoutnaCZ (2016), V borůvčí (spolu s Petrem Šmídem, 2017), Jedem s medem! (2019), LK3P 2: Zelenavý ptáček, 27, Pudl a pudr

Contact: