Geisslers Hofcomoedianten
Divadlo VILA Štvanice
Ostrov Štvanice 858
Praha 7
E: info@geisslers.cz
Kontakt
Program
English

27

Exekuční show Jana Mydláře

12

Březen

Exekuční show Jana Mydláře

Raně barokní katovna české politiky. Morbidní kabaret národního hrdinství, ve kterém konferenciér Jan Mydlář dává prostor k 27+1 originálním číslům. Od kupletu k madrigalu a od žonglování po drama, to vše s vírou pevnou jako mariánský sloup a z lásky věrné až za hrob. Nejveselejší tanec smrti v Evropě od Geisslers Hofcomoedianten.
Představení není určeno pro diváky trpící úzkostí z uzavřeného prostoru. Po začátku není možné hrací prosotr opustit. V představení se používí strobo efekt.
Inscenace vznikla v koprodukci s NdB v rámci festivalu Divadelní svět Brno.
100 minut
premiéra 27. srpna 2021 na Kuksu, pražská premiéra 31. října 2021 v Divadle VILA Štvanice

V květnu 2023 inscenace získala cenu Marka Ravenhilla.
   
"I když inscenace 27 na první i druhý dojem upoutá především prostorovým konceptem, hereckým nasazením a vůbec drivem pro Geisslers Hofcomoedianten typickým, základem inscenace je pozoruhodná a chytrá hra. Je to opravdu počestné historické drama, které s dnešním nadhledem vypráví příběh bělohorské vzpoury, takže v něm čteme mnoho současných paralel," odůvodnil rozhodnutí poroty její člen, teatrolog a divadelní kritik David Drozd.

26

Květen

27

20:30, Divadlo VILA Štvanice

15

Červen

27 (zájezd)

20:00, Plzeň

29

Červen

27

16:00, Divadlo VILA Štvanice

Představení je fantastické, je to vtipné, zábavné a současně edukativní, použití černých tašek je geniální nápad. Z přestavení je cítit obrovská energie a nekomerční, upřímná a čistá radost herců.

Lucie Lehovcová

Výrazové prostředky se zdají nevyčerpatelné, dění diváka skutečně obklopuje, a přestože se tu najdou i komické prvky či hudební a taneční čísla, která dovolí inscenaci na chvíli zvolnit, nikdy se úplně nevytratí naléhavost, s níž herci na diváka valí objem informací, situací a událostí.

Veronika Švecová (Divadelní noviny)

Fascinujíci barokní kabaret, který zdaleka není jen z doby povstání českých stavů. Promítá se do něj husitská minulost i naše současnost - ta především. Protože některé typy, jako je třeba Babiš, existují bohužel napříč lidskými dějinami. 27 diváků sleduje v magické černé kostce technicky velmi náročnou a výtvarně nápaditou inscenaci, která se odehrává všude kolem nich i nad nimi. Je to krutě vtipné, vtipně kruté.

J.anek (iDivadlo)