Geisslers Hofcomoedianten
Divadlo VILA Štvanice
Ostrov Štvanice 858
Praha 7
E: info@geisslers.cz
Kontakt
Program
English

Pudl a pudr

Helena Koblischková a Geisslers

07

Březen

aneb Fantastické počátky barokního divadla v Čechách

The opera-disco musical

Jeden je básník, druhý skladatel. Poznali okázalost karnevalů, slávu komedie i lesk italské opery. Divadlo mají v srdci i pod kůží a k tomu podědili geniální talent. Ale co s ním v Praze sedmnáctého století? Příběh bratrů, kteří potřebovali splatit otcův dluh, a proto (ne)ovlivnili dějiny českého barokního divadla.

Zbrusu nový nově-barokní autorský muzikál inspirovaný pražskými divadelními událostmi z let 1617 a 1627. Divadlo roztančené v rytmu disco-opery. Napudruj pudla a přijď!

90 minut 
premiéra 24. srpna 2022 v Kuksu

 


19

Únor

Pudl a pudr

20:00, Divadlo VILA Štvanice

19

Březen

Pudl a pudr

20:00, Divadlo VILA Štvanice

Je to vlastně barvitá encyklopedie divadla psaná zpěvem, tancem, a hlavně vyzrálým komediálním herectvím i pěvectvím šestice kmenových geisslerských herců.

Vladimír Just (Divadelní noviny)

Všem, kdo neberou sebe a dějiny divadla příliš vážně, bych doporučila, ať si pod oči nanesou řádnou dávku třpytek a přijdou se nechat pohltit barokně laděným disco kýčem.

Barbora Sedláková (Divadelní noviny)

Poučený výlet do staré Itálie. „Barokní muzikál“ Pudl a pudr je radostnou poctou divadlu. Sofistikovaná předloha, odkazující k historii souboru citacemi z předchozích opusů a kombinující postupy barokní opery se standardním popem, se vztahuje ke dvacetiletí existence intelektuálně dovádivého seskupení.

Jan Kerbr (Lidovky.cz)

Barokní muzikál se Geisslerům náramně povedl. Tolik nápadů, tolik energie a tolik talentu se na jedné scéně vidí jen výjimečně. Od počátků divadla se dostaneme až k opeře a nechybí velkolepá pointa.

J.anek (iDivadlo)