Geisslers Hofcomoedianten
Divadlo VILA Štvanice
Ostrov Štvanice 858
Praha 7
E: info@geisslers.cz
Kontakt
Program
English

Pudl a pudr

Helena Koblischková a Geisslers

07

Březen

aneb Fantastické počátky barokního divadla v Čechách

The opera-disco musical

Jeden je básník, druhý skladatel. Poznali okázalost karnevalů, slávu komedie i lesk italské opery. Divadlo mají v srdci i pod kůží a k tomu podědili geniální talent. Ale co s ním v Praze sedmnáctého století? Příběh bratrů, kteří potřebovali splatit otcův dluh, a proto (ne)ovlivnili dějiny českého barokního divadla.

Zbrusu nový nově-barokní autorský muzikál inspirovaný pražskými divadelními událostmi z let 1617 a 1627. Divadlo roztančené v rytmu disco-opery. Napudruj pudla a přijď!

90 minut 
premiéra 24. srpna 2022 v Kuksu a 25. září 2022 v Divadle VILA Štvanice

 


20

Červen

Pudl a pudr

20:00, Divadlo VILA Štvanice

22

Červen

Pudl a pudr (zájezd)

20:30, Kralupy nad Vltavou

19

Červenec

Pudl a pudr (zájezd)

20:30, Lázně Bělohrad

17

Srpen

Pudl a pudr (zájezd)

20:00, Brno

Co vznikne, když dáte dohromady barokní operu a nejšílenější disco, jaký jste ani v osmdesátkách neslyšeli? No přece skoro dvouhodinová strhující jízda, kdy člověk místy řve smíchy a jindy jen kouká, jak do tý tuc-tuc mašiny ty operní party skvěle seděj.

Rani Tolimat

Zpočátku to vypadá, že je všeho o chlup víc, než bylo třeba. Geissleři balancují na hranici kýče, kterou několikrát vědomě překročí. Po chvíli ale všechno tak nějak zapadne na své místo a vy se můžete nechat strhnout tímhle bláznivým, pestrobarevným mišmašem žánrů. … Turbulentní jízda dvou bratrů, kteří nezůstanou chladní vůči ženským svodům, bryskně spěje ke svému šťastnému konci. Nudit se s nimi rozhodně nestihnete.

Soňa Hanušová, Maomai

Poučený výlet do staré Itálie. „Barokní muzikál“ Pudl a pudr je radostnou poctou divadlu.

Jan Kebr (Lidovky.cz)

Všem, kdo neberou sebe a dějiny divadla příliš vážně, bych doporučila, ať si pod oči nanesou řádnou dávku třpytek a přijdou se nechat pohltit barokně laděným disco kýčem.

Barbora Sedláková (Divadelní noviny/Next Wave)

Hudebně i pohybově nadaní herci pod vedením režiséra P. Haška dostáli vysokým nárokům, které tvar vyžaduje. Pozornosti hodný počin souboru, jehož poetika je na české divadelní scéně ojedinělá.

Pavel Širmer (iDivadlo)

Je to Barvitá encyklopedie divadla psaná zpěvem, tancem, a hlavně vyzrálým komediálním herectvím i pěvectvím šestice kmenových geisslerských herců.

Vladimír Just (Divadelní noviny)

Je to vlastně barvitá encyklopedie divadla psaná zpěvem, tancem, a hlavně vyzrálým komediálním herectvím i pěvectvím šestice kmenových geisslerských herců.

Vladimír Just (Divadelní noviny)

Všem, kdo neberou sebe a dějiny divadla příliš vážně, bych doporučila, ať si pod oči nanesou řádnou dávku třpytek a přijdou se nechat pohltit barokně laděným disco kýčem.

Barbora Sedláková (Divadelní noviny)

Poučený výlet do staré Itálie. „Barokní muzikál“ Pudl a pudr je radostnou poctou divadlu. Sofistikovaná předloha, odkazující k historii souboru citacemi z předchozích opusů a kombinující postupy barokní opery se standardním popem, se vztahuje ke dvacetiletí existence intelektuálně dovádivého seskupení.

Jan Kerbr (Lidovky.cz)

Barokní muzikál se Geisslerům náramně povedl. Tolik nápadů, tolik energie a tolik talentu se na jedné scéně vidí jen výjimečně. Od počátků divadla se dostaneme až k opeře a nechybí velkolepá pointa.

J.anek (iDivadlo)