Geisslers Hofcomoedianten
Divadlo VILA Štvanice
Ostrov Štvanice 858
Praha 7
E: info@geisslers.cz
Kontakt
Program
English

Tanec smrti

Záhrobní promo životních radostí

10

Březen

Divadelní průvod, pohřeb smutku, připomínka radostí života ve stylu site-specific, která herce společně s diváky podněcuje k oslavě života, ale nezapomíná ani na lidskou smrtelnost. S radostí v jednom, se slzou v druhém oku. Pěkně barokně kontrastně!

Inspirováno unikátním cyklem malovaných fresek Tanec smrti ze špitální chodby hospitálu v Kuksu.

Inscenace se odehrává ve venkovních prostorách, přijďte proto vhodně oblečeni a obuti. Je koncipována jako putovní, kdy divák za jednotlivými výstupy přechází a je tak bez možnosti sezení. Při opravdu nepříznivém počasí se představení ruší, v takovém případě dáme divákům se zakoupenou vstupenkou vědět, ostatní se informace dozví na našich facebookových stránkách.

V Praze hrajeme na Malostranském hřbitově na Smíchově (Plzeňská ulice u tramvajové zastávky Bertramka). Na tomto hřbitově se nepohřbívá od roku 1884, zachovalo se tu ale mnoho sochařsky cenných náhrobků. Pohřbena je tu řada významných osobností z doby národního obrození. Hřbitov s kostelem Nejsvětější trojice prý inspiroval Jana Nerudu při psaní jeho básnické sbírky Hřbitovní kvítí. Tajemnou atmosféru hřbitova doplňuje také pověstmi opředený náhrobek holčičky, u které lidé zapalují svíčky.

60 minut

26. srpna 2021 v Kuksu

18. října na Malostranském hřbitově

Děkujeme organizaci Hřbitovy a pohřební služby hl. m. Prahy, p. o., za poskytnutí jedinečného prostoru Malostranského hřbitova pro toto představení.

28

Duben

Tanec smrti

20:30, Malostranský hřbitov

11

Květen

Tanec smrti

20:30, Malostranský hřbitov

30

Květen

Tanec smrti

20:30, Malostranský hřbitov