Geisslers Hofcomoedianten
Divadlo VILA Štvanice
Ostrov Štvanice 858
Praha 7
E: info@geisslers.cz
Kontakt
Program
English

Alchymisti

18

Leden

Vymyslete kámen mudrců 21. století!

Pro inscenaci Alchymisti, kterou chystáme na začátek příštího roku, hledáme pomoc malých badatelů, výzkumníků a snílků! Děti zveme k účasti v naší výzvě „Vymyslete kámen mudrců 21. století!“. Ta je určena skupinám dětí školního věku, které chceme inspirovat k hledání toho, co pálí dnešní svět. Řešení těchto problémů ale nemusí být technické či složité, vyzýváme děti spíše k tomu, aby se zasnily a po vzoru dávných alchymistů pátraly, vymýšlely a měnily svět…

V souladu s cíli udržitelného rozvoje Organizace spojených národů (SDGs) hledáme spolu s malými výzkumníky vychytávky, které by udělaly dnešní svět lepším místem pro život. Může to být jednoduchý návrh na změnu s velkým dopadem. Nebo konkrétní experiment, jehož výsledek vyřeší problém, který nás pálí. Může se týkat klimatických změn a globálního oteplování nebo války, udržitelnosti nebo rovnoprávnosti, vzdělání nebo zdraví.

Sestavte tým, vyberte si, co vás nejvíc pálí, a ponořte se do bádání, snění a tvoření!

Jak na to?

  1. Nejdřív sestavte tým! Výzva je určena pro skupiny 3 až 7 dětí školního věku. Může jít o kamarády ze školy, z kroužku, ze sousedství – vlastně odkudkoliv.
  2. Najděte téma! Váš úžasný vynález by měl hledat řešení na problémy shrnuté v 7 tematických kategoriích, které jsme vybírali v souladu s cíli udržitelného rozvoje Organizace spojených národů (SDG’s). Kategorie najdete v přiložené výzvě.
  3. Bádejte, vymýšlejte… Až bude váš světový zlepšovák vymyšlený, popište ho, nakreslete a vše nám zašlete na email alchymisti@geisslers.cz.
  4. Spolu s popisem vašeho vynálezu nám nezapomeňte poslat i údaje o vás: jména všech členů týmu, odkud pocházíte, téma, které řešíte a kontakt (nejlépe emailový) na rodiče, vedoucího či učitele, kterým se ozveme při vyhodnocování soutěže.

Svoje vynálezy nám zasílejte do 31. října 2023. 

Celou výzvu najdete tady.

Podcastová série Alchymisti ve spolupráci s Rádiem Junior

Ve spolupráci s Rádiem Junior jsme pro vás připravili podcastovou sérii Alchymisti. Sedmidílný seriál vás už od září 2023 zavede mezi dávné alchymisty, jejich tajemné recepty, lektvary a přísady. Pátrejte společně s císařem Rudolfem II. po tajemství věčného života. Do listopadu 2023 můžete navíc i soutěžit. Každý díl seriálu vás posune dál v pátrání po kameni mudrců. U audia vždy najdete ke stažení pracovní list s úkoly, které musíte splnit, abyste získali část magické formule. Ta vám pak nakonec odemkne cestu ke kameni mudrců.

Všech sedm dílů od 1. září poslouchejte na junior.rozhlas.cz/alchymisti

Alchymisti: Zlatodějný teatrolab

Alchymisti z časů císaře Rudolfa II.  Šarlatáni? Vědci? Snílci? Celý svůj život zasvětili tajemnému bádání: Jak proměnit obyčejné kovy ve zlato? Jak oživit mrtvé? Jak se stát nesmrtelným?

Vstupte do naší divadelně-alchymistické laboratoře, kde ožívá minulost a hledejte naději pro budoucnost. Jak zachránit svět? Existuje kámen mudrců? Objevte ten svůj!

Premiéra v březnu 2024!

Interaktivní inscenace s prvky únikové hry a divadla forum pro děti od 8 let i dospělé je vyvrcholením koprodukčního projektu Alchymisti souboru Geisslers Hofcomoedianten a Rádia Junior a součástí mezinárodního projektu We can change the world v programu EU Creative Europe.