Geisslers Hofcomoedianten
Divadlo VILA Štvanice
Ostrov Štvanice 858
Praha 7
E: info@geisslers.cz
Kontakt
Program
English

VILOmeniny

Festival pro malé i větší hrdiny

10

Duben

Festival pro malé i větší hrdiny

Divadla a koncerty pro nejmenší i větší děti od pátku do neděle.

V sobotu a neděli VILAmovánky - venkovní bojovka pro malé hrdiny.

Po celý víkend výtvarné dílny v šapitó přímo na míru tomu, co jste právě viděli v divadle.

Hernička s Hračkotékou, kde si děti v klidu a teple mohou vyzkoušet super hračky.

Animovaný film Takt a tón v sobotu ve 12, 13 a 15 hodin a v neděli ve 12, 13 a 16 hodin (v herně).


Partnerem VILOmenin je Hračkotéka.

Pátek

10:00 – Filharmoniště
Děti a vážná hudba jdou dohromady! Filharmoniště, koncerty klasické hudby pro rodiče s dětmi od 0 do 3 let, bylo inspirováno úspěšnými projekty z Velké Británie (Bachtobaby) a z Německa (Babykonzert). Kvalitní hudbu si rodiče i děti užijí bez starostí, že budou někoho rušit. Je to společný zážitek obohacený sdílenou radostí.

17:00 Hm…
Koncert pro celou rodinu. Čtyři výborní hudebníci, šest vydaných alb, nespočet zhudebněných básní českých a francouzských básníků stejně tak jako vlastní texty, to je kapela Hm…

Sobota

10:00 – Body voice band – Potmězvuk (od 4 let)
Báli jste se někdy tmy? Cože? Ještě se jí občas bojíte? To je v pořádku! Josefína totiž taky. Vydejte se spolu s ní a Kamohim do světa podivných nočních zvuků a třeba nakonec zjistíte, že s tmou může být i docela legrace. Veselá pohádka s mnoha písničkami a řádnou porcí klauniády vás o tom jistě přesvědčí!

14:00 Toy machine – Eliška a jiné královny (od 3 let)
Loutková pohádka inspirovaná velikánkami ve svém oboru a ženami, které dokázaly překonat muže. Například jedna část se věnuje Elišce Junkové, automobilové závodníci a nebo Babičce Boženy Němcové či ženské rytířce Johance z Arku.

14:00 – 17:00 – dílna Velikán/ka
V této dílničce si spolu vytvoříme loutku. Nebude to lecjaké loutka, ale bude to někdo, kdo nám dodá hóódně odvahy. Využijeme k tomu krásu přírody a také zrecyklujeme odpadky, které v sobě skrývají spoustu nových možností k využití.

17:30 Taneční studio Light – Republika na nás čeká (od 8 let)
Smršť energie divákům valí mladí interpreti na vlnách hudby a tance, a scénicky si pohrávají s motivy textů výjimečného dramatika a prezidenta Václava Havla – velikána našich moderních dějin.

Neděle

10:00 – Divadlo DNO – Opravářská pohádka (od 3 let)
Pohádka, ve které hraje hlavní roli šroubovák, hasák, kladivo a princezna! Loutky domácí potřeby, hudba domácí produkce, humor jako od maminky!

10:30 – 13:00 – Instalatérská dílna

14:00 – Malé divadlo –  Karkulka vrací úder (od 6 let)
Otravná mrňavá holka, kterou maminka z nějakého důvodu poslala úplně samotnou do temného lesa, se potká s krvežíznivou vlčí příšerou… Že jste to už slyšeli stokrát? Chápeme. Že vás to nudí? Nás taky. Červená karkulka je ale jeden z nejslavnějších příběhů všech dob a něco na něm být musí. Tak se pojďte vsadit, že ať je vám 6, 12 nebo 18, ať jste rockovej muzikant, baletka nebo superhrdina, tahle malá mrcha vás všechny dostane.

14: 00 – 17:00 – dílna Tajemství Karkulčina košíčku
To, co měla Karkulka v košíčku, to všichni víme. Ale co by tam chtěla mít, aby mohla babičku (a možná i někoho dalšího) překvapit, tak to je jen na naší fantazii. Vytvoříme si košíčky, ve kterých budou dost zajímavé věcičky.

17:00 – kapela BomBarďák
Koncert pro celou rodinu. Zahrají Jiří Jelínek, Michal Dalecký a Matěj Pospíšil.

Na VILOmeninách dodržujeme platná opatření, takže všichni starší 12 let se musí prokázat dokladem o očkování či prodělání nemoci, nebo mít negativní test (antigen ne starší než 24 hodin, PCR maximálně 72 hodin starý). Na místě je za 100 korun možné zakoupit samotest. Uvnitř VILY je třeba nosti respirátor a v sále není možné konzumovat (v kavárně si samozřejmě něco dobrého dát můžete).

Inscenace nemá žádný aktuální termín hraní.

Máváme, hotovo podruhé! Převeliké díky Všem z VILA Štvanice, všem divákům a souborům. A především celou ostrovní událost organizujícímu souboru Geisslers Hofcomoedianten za další báječný víkend pro děti a s dětmi, který byl pro nás plný mnoha inspirujících zážitků a užitečných zkušeností. Tak zase za rok! Ať žijí VILOmeniny! Ať žijí VILOviny!

Lukáš Křížek

V úvodním článku #VILOmeniny: Divědovské VILOviny jsme vás informovali o tom, že další z festivalů, který budeme reflektovat budou pražské Vilomeniny ve Vile Štvanice. Ty se nadmíru vydařily a naše redakce, tentokrát ve složení Nicol Škvarová, Eliška Seveldová a Lukáš Křížek, se s nimi spokojeně loučí tímto tradičním, souhrnným článkem se všemi odkazovátky a vším, čím je potřeba. Náš třetí festival pro děti a mládež za námi a webový zpravodaj VILOviny tímto kompletní.

Lukáš Křížek, Divědové na blogu