Geisslers Hofcomoedianten
Divadlo VILA Štvanice
Ostrov Štvanice 858
Praha 7
E: info@geisslers.cz
Kontakt
Program
English

VILOmeniny

Festival pro malé i větší jeleny

21

Duben

Festival pro malé i větší jeleny

Divadla a koncert pro menší i větší děti spolu s výtvarnou dílnou na míru tomu, co jste právě viděli v divadle.

Partnerem VILOmenin je Hračkotéka, díky které se můžete těšit na herničku, kde si děti vyzkouší super hračky.

Neděle 13. listopadu

14:00 – Divadlo Vocaď pocaď – Pohádka ekologická aneb Země ve mně (od 3 let)

Co je to EKOLOGIE a jak správně pečovat o naší planetu? Mimozemšťan G určitě vůbec netuší, jak se má v přírodě chovat. Přiletí si v raketě k nám na planetu Zemi a začne se hezky po svém zabydlovat. Jak tohle dopadne? Kdo zvítězí? Zvířátka a příroda nebo on? Klauniáda pro děti od tří let.

14:45 – 17:00 – Výtvarná dílna Malý lesní příběh

Ve výtvarné dílně vedené Haničkou Eschlerovou si budete moci vymyslet vlastní hravý příběh plný bytostí, které nám budou dělat radosti. Budeme vytvářet prostorové ilustrace, ve kterých se seznámíme s nejrůznějšími materiály a vymyslíme, jak je možné je využít. Dílna je otevřená všem – všeho věku – všeho nadšení.

16:00 – Geisslers Hofcomoedianten – Huberte! (od 6 let)
Hodný, zlý a jelen. Znáte desatero ušlechtilé myslivosti? Víte, co je to parforsní hon? Už jste někdy byli na štvanici? To Hubert a Hubert si takhle jednou vyrazili do lesa na lov zvěře. A hádejte, koho uštvali? Volně podle legendy o sv. Hubertovi.

17:00 – kapela Nedloubej se v nose
Parta „usmrkánků“ z Divadla rozmanitostí v Mostě hraje pro všechny malé i velké „smrkáče“. NOSchválně, už jste si na koncertě někdy jen tak poposmrkávali do rytmu? Anebo tančili malíčkové tance vsedě? Černobílá podívaná ve stylu „denciny-denciny“ je určena pro všechny, kteří nemají nos nahoru.

14:00 – 17:00 – hernička s Hračkotékou

Inscenace nemá žádný aktuální termín hraní.

Máváme, hotovo podruhé! Převeliké díky Všem z VILA Štvanice, všem divákům a souborům. A především celou ostrovní událost organizujícímu souboru Geisslers Hofcomoedianten za další báječný víkend pro děti a s dětmi, který byl pro nás plný mnoha inspirujících zážitků a užitečných zkušeností. Tak zase za rok! Ať žijí VILOmeniny! Ať žijí VILOviny!

Lukáš Křížek

V úvodním článku #VILOmeniny: Divědovské VILOviny jsme vás informovali o tom, že další z festivalů, který budeme reflektovat budou pražské Vilomeniny ve Vile Štvanice. Ty se nadmíru vydařily a naše redakce, tentokrát ve složení Nicol Škvarová, Eliška Seveldová a Lukáš Křížek, se s nimi spokojeně loučí tímto tradičním, souhrnným článkem se všemi odkazovátky a vším, čím je potřeba. Náš třetí festival pro děti a mládež za námi a webový zpravodaj VILOviny tímto kompletní.

Lukáš Křížek, Divědové na blogu