Geisslers Hofcomoedianten
Divadlo VILA Štvanice
Ostrov Štvanice 858
Praha 7
E: info@geisslers.cz
Kontakt
Program
English

Římská Lukrécie

Hanzlík / Rademin / Geisslers

02

Duben

Nomádská operní travestie

Poslední dny římského království jsou ve znamení bojů, intrik a malicherností. Je třeba sesadit samozvaného krále, aby se do země vrátila morálka! Ať vládnou vzdělanci a bojují srdnatí bojovníci. A ženy ať nevyvádějí, když se vlastně nic nestalo. Příběh vztahů jedné uzavřené společnosti na pozadí příběhu o zneuctění krásné Lukrécie.

Nově-barokní site-specific opera současného hudebního skladatele Tomáše Hanzlíka (Ensemble Damian) na základě úpravy dochovaného barokního libreta Heinricha Rademina k parodické opeře na antický námět z roku 1731 s využitím živého komorního orchestru, chlapeckého pěveckého sboru Bruncvík a herců-zpěváků souboru Geisslers Hofcomoedianten.

Inscenace byla součástí šestého ročníku série divadelních plenérových událostí Antická Štvanice, která se každoročně koná na začátku sezóny v exteriéru Divadla VILA Štvanice.

Předpremiéra koncertního provedení: 25. 8. 2021 v rámci festivalu THEATRUM Kuks 2021.


Inscenace vznikla v koprodukci s Tygrem v tísni.

Mediálním partnerem inscenace jsou Divadelní noviny.

90 minut
premiéra 3. záží 2021

Inscenace nemá žádný aktuální termín hraní.

Celé to hemžení, koloběžky, brusle, dětmi roztlačovaná vozítka, maringotky, reálně řvoucí auta nejen na mostě, ale i v představení, to vše dávalo Haškově inscenaci úplně nový, současný vícevrstevnatě parodický rozměr.

Vladimír Just

Silnou stránkou je bezesporu způsob, jímž tvůrci podtrhli i dotvořili genius loci štvanického parkoviště pod Hlávkovým mostem.

Barbora Etlíková (Divadelní noviny)