Geisslers Hofcomoedianten
Divadlo VILA Štvanice
Ostrov Štvanice 858
Praha 7
E: info@geisslers.cz
Kontakt
Program
English

Příběh stromů

Geisslers Hofcomoedianten & Vocaď Pocaď

18

Září

Lesní opera pro nejmenší

Moudrá Matka lesa se zjevuje pouze jednou za čas, aby poodkryla tajemství života stromů. Pojďte se s námi zaposlouchat do šumění listů, lehnout si do trávy a zadívat se na hvězdné letní nebe, usnout společně s houbami pod sněhovou přikrývkou a na jaře se opět probudit do květy obsypaného ráje. Zažijte cyklus čtyř ročních období spolu s mohutnými stromy, kterým plyne čas úplně jinak než nám malým lidem.

Autorská loutková inscenace souboru Geisslers Hofcomoedianten a divadla Vocaď Pocaď plná známé i méně známé barokní hudby je určena pro děti od 3 let i jejich rodiče. Je inspirovaná výzkumem a dílem německého lesníka Petera Wohllebena a volně motivem oblíbeného stromu (latinsky Fagus = buk) hraběte Šporka, významného mecenáše umění. Spolupracujeme s projektem Filharmoniště.

Vznik inscenace podporila Nadace život umělce.

Premiéra 25. listopadu 2023 na festivalu dětského divadla VILOmeniny v Divadle VILA Štvanice v Praze.

Délka představení: 1 hodina


24

Srpen

Příběh stromů (zájezd)

14:00, Žamberk

24

Srpen

Příběh stromů (zájezd)

10:00, THEATRUM Kuks

Představení Čtyři roční období bylo velmi nápadité, s originálním pojetím kulis i zvukového doprovodu. Představení děti velmi zaujalo, což bylo patrné z jejich nadšení. Program bavil i paní učitelky, jelikož byl obohacen i o humor, který pochopí spíše dospělí.

MŠ Ústavní