Geisslers Hofcomoedianten
Divadlo VILA Štvanice
Ostrov Štvanice 858
Praha 7
E: info@geisslers.cz
Kontakt
Program
English

CD Napříč

Průřez písněmi z inscenací z posledních deseti let působení Geisslers, tedy od roku 2011 do roku 2021.

02

Duben

CD Napříč je dárek vám i nám k našim dvacátým narozeninám, které slavíme v divadelní sezóně 2021/2022. A zároveň jde o průřez písněmi z inscenací z posledních deseti let působení Geisslers, tedy od roku 2011 do roku 2021. Od samých počátků Geisslers Hofcomoedianten je hudba součástí tvorby. V první dekádě se však v inscenacích používaly především fragmenty dobové hudby nebo populární písně různých autorů. Počínaje inscenací Don Juan aneb Strašlivé hodování je možné v Geissleří tvorbě pozorovat sílící příklon k nové autorské hudbě, zejména potom od první spolupráce GH s Davidem Hlaváčem (inscenace Polibky, premiéra 2013), který se nakonec stal dvorním skladatelem souboru. Význam hudby v inscenacích vzrostl, stala se nezbytným výrazovým prvkem, až se nakonec Geisslers začali věnovat přímo formálně hudebně-dramatickým formám, jako jsou barokní muzikál (Magdaléna lascivní a kajícná), inscenovaný koncert (LoutnaCZ) či dokonce opera (Římská Lukrécie), která onu druhou dekádu let existence Geisslers završí (premiéra v září 2021 v rámci festivalu Antická Štvanice.). Impulsem ke vzniku CD NAPŘÍČ byla paradoxně koronavirová krize, která narušila plynulou činnost souboru. A tak některé nahrávky začaly vznikat v improvizovaných domácích podmínkách, než bylo možné scházet se v nahrávacím studiu. Děkujeme všem, kteří se od začátku podíleli na realizaci tohoto nakonec poměrně velkolepého projektu a napomohli tomu, že Geisslerovi dvorní komedianti dnes uvádějí CD NAPŘÍČ!

On-line si CD Napříč můžete poslechnout na geissleřím Spotify kanálu, kde je rovněž k dispozici ke stažení do vašeho počítače.

Pokud máte zájem o fyzické CD v krásném obalu s obrázky naší scénografky Jitky Nejedlé, můžete si ho za 300 korun koupit před představením v Divadle VILA Štvanice, nebo napsat na e-mail pr@geisslers.cz a domluvit se na předání.

CD si také můžete poslechnout na Bandcampu, kde je rovněž k dispozici ke stažení do vašeho počítače.