Geisslers Hofcomoedianten
Divadlo VILA Štvanice
Ostrov Štvanice 858
Praha 7
E: info@geisslers.cz
Kontakt
Program
English

Ambrosia

Divadelně-interaktivní výstava s oživlými exponáty

10

Duben

Divadelně-interaktivní výstava s oživlými exponáty

Barvitý a různorodý herecký jarmark do každého svatostánku! Divadelně-interaktivní výstava o sv. Ambrožovi a pokání císaře Theodosia pro 9 hereckých exponátů, jezuitský zpěv a kurátora. Netradiční inscenace, během níž diváci individuálně na vlastní pěst objevují a skládají jednu z nejstarších dochovaných jezuitských her na našem území.

Podle stejnojmenné jezuitské hry sv. Edmunda Kampiána (1540 – 1581), poprvé sehrané u příležitosti pražské korunovace císaře Rudolfa II. roku 1578.


Inscenace vznikla díky Stanislavu Bohadlovi a festivalu Theatrum Kuks.


Individuální délka
Premiéra 26. srpna 2010
Cena za divadelní projekt na festivalu Audimafor 2011 v Hradci Králové, vítězná inscenace 50. Šrámkova Písku 2011.

Inscenace nemá žádný aktuální termín hraní.

Divadelně-interaktivní výstavu o svatém Ambrožovi a pokání císaře Theodosia pro 9 hereckých exponátů, jezuitský zpěv a kurátora podle stejnojmenné jezuitské hry Edmunda Kampiána přivezl na Jiráskův Hronov soubor Geisslers Hofcomoedianten Kuks. Do hronovského Kostela všech svatých se na ni podíval také Miroslav Ponomarev s rozhlasovým mikrofonem. Jiráskův Hronov v sobotu 13. srpna skončí dvěma představeními. Rádobydivadlo Klapý zahraje frašku o zoufalých poměrech v oblastním divadle s názvem Slepice, a to v 16:30 a v 19:30 v Jiráskově divadle. Ve stejných časech, ale v sále Josefa Čapka, a to nejen v sobotu, ale také už v pátek nabídne Bílé divadlo z Ostravy hru Zde – na ostrém rozhraní života, v závorce postele. V pátek se ale bude poprvé hrát až v 17:30. Už o hodinu dříve začne choreografie souboru Paleja Ballet Theatre Praha Soumrak dne, s reprízou o půl osmé, a to v Jiráskově divadle. A v sokolovně zahraje v 16:30, v 17:45 a ve 22 hodin soubor Tate lyumni Praha představení Hluboko v lese.

Miroslav Ponomarev, Český rozhlas Vltava

když na divadlo, tak na Geisslers !!

Jakub Alfred

Povznasejici, osvezujici, vtipne, zkratka skvele:)

Veronika Lambarts

Úžasné ! úplně něco nového, originálního a skvěle zahraného 🙂

Veronika Lambarts

Naprosto originální přístup k divadelním kouskům. Díky vám jsem objevila novou rovinu divadla. Díky a tesim se zase někdy nashledanou.

Lucie Dostálová

Ten případ, kdy nechodíte na kusy ani na autory, ale na ansámbl. Ať hrají cokoli a kdekoli. Těším se na další setkání.

Markéta Stuchlíková