Květen 2018

Červen 2018

Program na další měsíce bohužel zatím nemáme.
Přihlašte se k odběru novinek e-mailem a dozvíte se o něm jako první. ;-)

Připravujeme - 2017/2018

Festival Andreini II.  
Druhý ročník festivalu představí kompletní Opus Andreini, trilogii věnovanou slavnému divadelnímu rodu Andreini, jehož členové patřili mezi nejslavnější představitele komedie dell‘arte, ale také divadelníky reformátory a experimentátory. Kromě představení Geisslers Hofcomoedianten (Dvě komedie v komedii, Magdaléna lascivní a kajícná a V borůvčí) uvidíte také zahraniční hosty z Itálie a budete se moci zúčastnit diskuse s odborníky na tvorbu rodu Andreini a barokní umění.  
10. - 11. 2. 2018

Molière/Helena Kebrtová/Geisslers - KRÁSA STŘÍDÁ NÁDHERU - premiéra
V lednu začneme zkoušet novou inscenaci Krása střídá nádheru, podle tragikomedie-baletu Psyché, který sepsal Molière spolu s P. Corneillem a P. Quinaultem. Jedná se o dosud nepřeložený text, který v současné době překládá pro inscenaci Geisslers dramaturgyně Helena Kebrtová. Molièrova Psyché je označována jako jeho nejúspěšnější a nejlepší hra. Ke hře zkomponoval hudební intermedia Jean Baptiste Lully, která se nám dochovala. Přizvali jsme proto uměleckého vedoucího souboru Ensemble Damian a skladatele Tomáše Hanzlíka, aby se Lullyho hudbou nechal inspirovat. Jak to celé dopadne, to se dozvíte v březnu 2018! 
17. 3. 2018

BAROKNÍ PIKNIK VE VILE ANEB GEISSLERS NA DECE 
V červnu zopakujeme loňskou sousedskou akci nejen pro fanoušky Geisslers. Uzavřeme sezónu, posedíme na dekách, popijeme, pojíme, zase si trochu zahrajeme… Tak si to zapište do svých diářů!
2. 6. 2018