NEJBLIŽŠÍ HRACÍ TERMÍN
LoutnaCZ
VILA Štvanice, 21.12.2016, 20:00
LoutnaCZ  

GeisslersAktuality:

Nová inscenace LoutnaCZ
12.10.2016

U Geisslers se schyluje k premiéře, 25. října bude mít ve VILE premiéru LoutnaCZ, příběh opravdové české kapely!
LoutnaCZ je inspirována barokním souborem písní Loutna česká Adama Michny z Otradovic. V podání Geisslerů jde o inscenovaný koncert, v němž se spojují dvě linky, jak už hlásá podtitul: především je zde zobrazen nelichotivý příběh zákulisí kapely The Geisslers a druhou linkou je kritika Čechů a české politiky. „LoutnaCZ je pokus skloubit politickou satiru s hravostí tradiční geissleří poetiky. Je až s podivem, jakou paralelu nabídla za tímto účelem Michnova Loutna česká. Vzali jsme si z ní námět a v podstatě osnovu (svatba duše a jednotlivé fáze svatby). Písně se jmenují stejně jako ty Michnovy a občas se v nich objevují i hudební a textové fragmenty původního díla. Ale vše je zasazeno do aktuálního společenského kontextu. Loutna CZ je také splněný sen GH o založení kapely. The Geisslers vznikli pod vedením Davida Hlaváče skoro jako kouzlem a z baroka se transformovali do baROCKU...“ dodává dramaturgyně Helena Kebrtová ke vzniku a koncepci inscenace.

 


Přírůstek do Mecenášského klubu
31.07.2016

Michaela Kuhnová se oficiálně stala mecenáškou GH v hodnotě 500/měsíc. Veliké díky! Krásné léto


Patnáctiny aneb narozeninový večírek Geisslers a Theatrum Kuks.
31.07.2016

Rádi bychom vás pozvali na Patnáctiny aneb narozeninový večírek Geisslers a Theatrum Kuks. Naše patnácté narozeniny s námi oslaví mimo jiné naši přátelé, hudebníci a oblíbené kapely, kteří jsou od začátku fungování spjatí s GH: Čilagos, Marta Töpferová, Goji…. Vzhledem ke komplikovaným vztahům v Kuksu se velkolepá oslava uskuteční v nedalekém Šporkově Mlýnu ve Stanovicích, a to 27.8. od 21:00.


Cena herectví pro Bartoloměje Veselého
12.06.2016

S hrdostí oznamujeme, že na 32. ročníku Skupovy Plzně získal náš nejroztomilejší z ansámblu, Bárt Veselý, cenu za herectví v inscenaci Já jsem Krabat! Gratulujeme!


Zvláštní cena poroty Europa nostra pro S. Bohadla
18.05.2016

Standa Bohadlo, zakladatel a guru našeho divadla, získal v prestižní evropské soutěži Europa nostra Zvláštní cenu poroty (Special mention of the jury) v kategorii "Dedicated Service"

▪ Dr. Stanislav Bohadlo, Kuks, CZECH REPUBLIC
“The jury was impressed by Dr. Stanislav Bohadlo’s contribution and dedication to the restoration and revitalisation of the town of Kuks. His tireless commitment to enhancing the town’s heritage, in mobilising the preservation of both tangible and intangible heritage there, is of great merit.”

Celý článek na oficiálních stránkách Europa nostra:
http://www.europanostra.org/news/762/
 

Děkujeme všem, kdo se na nominaci podíleli a prosím o případné sdílení mezi vašimi osobními kontakty, v rámci vašich profesních aktivit, případně přeposlali médiím, která by o získání takového uznání chtěla informovat veřejnost.

Myslíme si, že je to nejen významné osobní ocenění, ale také pocta pro Kuks.


Nová GH miniinscenace na chůdách
03.05.2016

Na festivalu povinné četby Svaťák před Vilou Štvanice 30. 4. 2016 GH odpremiérovali nejnovější krátkou chůdařskou inscenaci (Geisslers na chůdách IV) s názvem Orbis Pictus. V krátké pouliční úpravě GH předvádějí Komenského Svět v obrazech, který se od jeho dob až zase tolik nezměnil - svět je plný zvířat, konfliktů, nadávek a opile nestřídmých lidí, ale i lidskosti, poezie a hudby. Chůdaři jsou oblečeni do zbrusu nových cirkusově-barokních kostýmů Jitky Nejedlé a Kristýny Šrolové. Prohlédnout si je můžete ve fotogalerii http://geisslers.cz/galerie/detail/orbis-pictus  , nebo nejlépe naživo na jedné z mnoha letních štací (sledujte program IV. ročníku Festivalu zámeckých a klášterních divadel). Koukněte také na trailer:https://www.facebook.com/geisslers/videos/10154200021711683/


Oslavili jsme narozeniny G. B. Andreiniho
08.02.2016

V sobotu 6. února jsme oslavili 440. narozeniny G. B. Andreiniho. Na jeho počest jsme ve VILE Štvanice uspořádali Festival Andreini. Ačkoliv ze začátku nám štěstí nepřálo a museli jsme kvůli onemocnění v souboru změnit titul z Dvou komedií v komedii na Já jsem Krabat, nakonec se festival vydařil, návštěvnost byla vysoká a doufáme, že všichni diváci odcházeli spokojení. Děkujeme všem za účast a Italskému kulturnímu institutu za podporu.

Na fotky Marty Sobotkové se podívejte ZDE.


Festival Andreini
04.02.2016
Hvězda italského barokního divadla Giovan Battista Andreini oslaví ve VILE Štvanice 440. narozeniny. Narozeninová oslava se bude konat už tuto sobotu 6. února.

V rámci jednoho dne bude možné zhlédnout dvě inscenace souboru Geisslers Hofcomoedianten z pera G. B. Andreiniho (Dvě komedie v komedii a Magdaléna lascivní a kajícná), vyposlechnout si dva koncerty dobové hudby (Miloslav Študent představí italské písně 17. století za doprovodu arciloutny a madrigaly, za svitu loučí zazpívá vokálně-instrumentální soubor Cum Ardore). A proniknout do života této slavné osobnosti díky diskuzi s předními odborníky na barokní divadlo a hudbu.

 


Geisslers přání do nového roku
30.12.2015

Geissleři přejí všem přátelům, podporovatelům a divákům vše nejlepší do nového roku 2016! Těšíme se na setkání na některém z našich představení nejen ve VILE Štvanice, ale také na zájezdech po vlastech českých. Zároveň všem děkujeme za přízeň!


Máme novou inscenaci!
29.12.2015

V sobotu 12. 12. se ve VILE Štvanice konala premiéra naší nové inscenace Magdaléna lascivní a kajícná. Toto chlípně zbožné oratorium se odehrává na vodní ploše, která je umístěná přímo na jevišti VILY. Inscenace je druhá z cyklu Opus Andreini (první Dvě komedie v komedii), tedy z pera slavného barokního autora a herce Giambattisty Andreiniho.Vypravíme se do hlubin proudů jeho inspirace.Napíšeme spolu s ním oratorium o Magdaléně, nejznámější kurtizáně všech dob.
Novou, geissleří, činoherně-operně-taneční inscenaci Magdaléna lascivní a kajícná uvidíte ve VILE Štvanice!

Na fotky z Magdalény se podívejte ZDE.


Premiéra Magdalény lascivní a kajícné se blíží
04.12.2015

Geisslers Hofcomoedianten momentálně pilně zkouší novou inscenaci, jejíž hlavní scénografickou dominantou bude bazén přes celé jeviště. Hra se slibným názvem Magdaléna lascivní a kajícná bude mít premiéru 12. prosince. V září 2015 uvedli Geisslers Hofcomoedianten v Květné zahradě v Kroměříži plenérovou verzi scénického oratoria Magdaléna lascivní a kajícná a nyní se zkouší její interiérová verze ušitá přímo na míru prostoru VILY Štvanice.


VILA Štvanice otevírá stavidla dětem
03.11.2015

Ostrovní divadelní scéna VILA Štvanice pořádá festival plný divadla a hudby pro malé, větší i velké diváky s názvem VILOmeniny. O víkendu 14. a 15. listopadu se otevřou stavidla VILY Štvanice dětem.
Festival VILOmeniny je určený dětem všech generací. Kromě domácích souborů (Geisslers Hofcomoedianten, Tygr v tísni a Divadlo LETÍ) na festivalu vystoupí například Malé divadlo z Českých Budějovic, Divadlo rozmanitostí z Mostu a nebo kapela Hm… se svým koncertem „Klukoviny“.  Pro dospělé je připraven dále  večerní koncert Minikapely, nejmenší comedy-dead-folkové kapely na světě! V sobotu večer mohou přijít děti, dospělí i odborná veřejnost na ochutnávku ze současných evropských divadelních textů pro děti „Trojč(t)ení“, které vám v podobě tří inscenovaných čtení představí Malé divadlo, Divadlo Rozmanitostí a Divadlo LETÍ.
VILOmeniny nabízí slibný program, kde si vyberou diváci od nejmenších až po ty dospělé. A pozor, důležitá věc na závěr. Šatičky a lakýrky nechte doma. Na VILOmeninách se bude válet, patlat barvami a užívat si! 


Geisslers v živém vysílání pořadu Mozaika na ČRo 3
03.11.2015

Odpolední rozhlasový pořad Mozaika na vlnách Českého Rozhlasu stanice Vltava se v pondělí 2. 11. vysílala přímo z VILY Štvanice. Pokud jste nebyli na příjmu, poslechněte si záznam rozhovorů, muziky a novinek v podání domácích souborů VILY Štvanice: Geisslers Hofcomoedianten, Tygra v tísni a Divadla LETÍ.

http://www.rozhlas.cz/mozaika/divadlo/_zprava/ostrov-kde-hraji-2-1-mozaika-v-zivem-vysilani-z-vily-stvanice--1550136


Mecenášský klub GH
16.10.2015

     Staňte se hrabětem Šporkem!

     S novou sezonou přichází GH také s fungl novým
     mecenášským klubem. Naši mecenáši přispívají měsíčně
     100 - 5 000,- Kč na uměleckou činnost souboru a 
     garantují tak minimální finanční zdroje na vznik jedné
     inscenace za rok.


Mezi první členy klubu patří tito mecenáši:
Lenka Zídková, Magda Janíková (AtelierON), Jana Soprová, Zuzana Drtinová Vojtíšková, Richard Kašpar, Marie Klokanová, Jan Dvořák, Karel Somol, Marie Kulhánková a Lucie Peterková.

Blahopřejeme a děkujeme za vaši podporu!

Mecenáši GH se za svůj příspěvek mohou těšit na řadu benefitů odstupňovaných výší daru, např. slevy na vstupném, prioritní rezervace vstupenek na premiéry nebo exkluzívní newsletter. Vyšší kategorie získává možnost nahlédnout do zákulisí vzniku nových inscenací, do utajených prostorů VILY Štvanice a největšímu mecenáši uspořádáme slavnostní večeři a napíšeme oslavnou báseň.

Mecenášem GH se může stát kdokoliv. Stačí nám napsat email (katerina@geisslers.cz) nebo zprávu přes facebook nebo nás přímo osobně oslovit.


V. Festival zámeckých a klášterních divadel
22.09.2015

Celé léto Geisslers Hofcomoedianten kočovali po Čechách i po Moravě. Dvě velké zastávky měli na domácím festivalu Theatrum Kuks a na festiavlu Hortus Magicus v Kroměříži. Podívejte se do naší fotogalerie na momentky z léta ZDE.


Víkend s Geisslers v Kroměříži
14.08.2015

Závěrečná štace našeho Festivalu zámeckých a klášterních divadel bude v rámci festivalu barokní kultury Hortus Magicus v zámeckých zahradách v Kroměříži. Během dvou dnů budete moci, mimo jiné, zhlédnout šest inscenací Geisslers Hofcomoedianten v krásném prostředí kroměřížské Květné zahrady.
Bližší informace o festivalu Hortus Magicus a vstupenky pořídíte ZDE.


Zase budeme kočovat po Čechách i Moravě!
03.07.2015

Letos Geisslers Hofcomoedianten pořádají už pátý ročník Festivalu zámeckých a klášterních divadel. Toto léto je můžete vidět v Jihomoravském, Královéhradeckém, Olomouckém a Zlínském kraji

Už pět let vzniká pod hlavičkou souboru Geisslers Hofcomoedianten festival, kterým by tento soubor rád připomněl zanikající tradici zámeckých a klášterních divadel po celé České republice. Jedná se o putovní festival, kde Geisssleři sehrají vždy jednu ze svých inscenací v místech, se zapomenutou divadelní tradicí. Pro každý ročník festivalu mají připravenu jednu ze svých inscenací a letos to budou dokonce dvě. Hra o největším vojevůdci barokní doby Valdštejn a čarodějná legenda z lužickosrbska Já jsem Krabat. Diváci se opět mohou těšit na nevšední zpracování obou témat, vysokou výtvarnou stylizaci a typicky geisslerovskou hravou poetiku. Festival začíná v Královéhradeckém kraji na Festivalu Evropských regionů a dále budou pokračovat do Nového Města nad Metují. Na začátku srpna se  Geisslers těší na Jihomoravský kraj, se zastávkami na zámcích v Lednici, Plumlově a Lysicích. Na konci srpna se vrátí zpět na Královéhradecko do Náchoda a do rodného Kuksu na festival Theatrum Kuks. Své putování ukončí na začátku září ve Zlínském kraji v zámeckých zahradách Kroměříže.

Sledujte naše zájezdové hraní a přijďte se na nás o prázdninách podívat!

 


Staň se zvukařem a členem týmu Geisslers Hofcomoedianten
13.06.2015
Profesionální divadelní společnost Geisslers Hofcomoedianten se stálou scénou ve VILE Štvanice hledá technika-zvukaře, který nejen rozumí svému řemeslu, ale dokáže přiložit ruku k dílu i tam, kde je třeba.
Požadujeme: spolehlivost, flexibilitu a nasazení týmového hráče
Nabízíme: finanční ohodnocení, profesionální spolupráci, skvělý kolektiv
 
Více informací na e-mailu katerina@geisslers.cz.

Rozloučení se sezonou ve VILE Štvanice
02.06.2015

Všichni jste srdečně zváni na Geisslers rozlučku se sezonou ve VILE Štvanice. V pátek 5. 6. začínáme ve 20:30 promítáním dokumentu Sen o Kuksu, na kterém se GH spolupodíleli a potom se program postupně zvrhne v party.

Přijďte všichni!


Premiéra dokumentu Sen o Kuksu
19.05.2015

Geissleři se podíleli na natáčení filmu o revitalizaci Kuksu s názvem Sen o Kuksu. Dokument režiséra Miloslava Kučery však zdaleka není jen dokumentací rekonstrukce památky. S příběhem hraběte Šporka, Kuksu a nedalekého Betlému Matyáše Bernarda Brauna, se seznámíme za pomoci „dobového“ divadelního představení, které supluje průvodce filmem. A vy v něm uvidíte všechny své oblíbené Geisslery!

Premiéra Snu o Kuksu proběhne 26. 5. od 21:45 na ČT Art a další reprízy 28. 5. a 2. 6. po půlnoci také na ČT Art.


Obnovená premiéra Lakomce na festivalu SVAŤÁK Štvanice
15.04.2015

Ve VILE Štvanice se bude 1. - 3. května konat první ročník festivalu doporučené literatury SVAŤÁK. A Geissleři u této příležitosti obnoví po dvou letech svou inscenaci Lakomec. Retro-byznysovou muzikálovou komedii podle G. B. Moliéra uvedou na zvěr festivalu 3. května od 21 hodin.

Festival SVAŤÁK rozžije prostor VILY Štvanice i jejího blízkého okolí slavnými literárními postavami a příběhy. SVAŤÁK, jak už název napovídá, je určen primárně pro středoškolské studenty a zejména budoucí maturanty, kteří si potřebují rychle doplnit znalosti z četby. Ale rozhodně si každý, koho zajímá a baví literatura, v programu najde to své, navzdory věkové kategorii. Diváci během zde objeví desítku nových divadelních adaptací kultovních tuzemských i světových literárních děl. A to nejen v podobě divadelních inscenací, ale i ve formě scénických čtení, poslechů, diskuzí a dalších aktivit. Sledujte nejaktuálnější informace na facebookové události ZDE.

 


Ve VILE Štvanice se pilně hraje
17.03.2015

Geisslers obývají od října nový hrací prostor VILA Štvanice, kde pravidelně hrají. Můžete je zde vidět alespoň třikrát do měsíce. Pokud byste se chtěli o VILE dozvědět víc, podívejte se do archivu České televize na pořad Divadlo žije!, který byl věnovaný právě tomto prostoru, najdete ho ZDE.
A pokud jste Geisslery už dlouho neviděli, přijďte se podívat na některé z jejich představení, třeba i podruhé. Geissleři jsou za své diváky rádi.
Více informací o hraní najdete na našem facebooku ZDE.


Zrušeno náhradní představení 29. 1.
16.01.2015

Je nám líto, ale toto datum nepřeje Geisslerům hrát, představení Polibky 29. 1. bohužel musíme zrušit bez náhrady. 
Ale Polibky se ve VILE hrát budou! A to 15. 2.


PREMIÉRA ZRUŠENA
14.01.2015

Naši milí diváci, máme pro vás špatnou zprávu. Z technických důvodů jsme museli odložit premiéru inscenace Já jsem Krabat až na léto. Proto rušíme termín premiéry 18. ledna bez náhrady a 29. 1., kdy měla být první repríza, nasazujeme inscenaci Polibky, kterou máte možnost vidět ve VILE Štvanice poprvé.
Děkujeme za pochopení.


PF 2015
17.12.2014
Děkujeme všem našim divákům za přízeň v tomto roce a těšíme se na shledání v úspěšném a radostném roce 2015! 
 
Šťastné a veselé Vánoce!
přejí Geisslers
 
 

Připravujeme novou inscenaci Já jsem Krabat
11.12.2014

Geissslers Hofcomoedianten právě připravují novou inscenaci s tajemným názvem Já jsem Krabat, volnou adaptaci lužicko-srbské legendy. Režie se ujme Jakub Maksymov a bude to pro něho režisérská premiéra u Geisslerů. 
Premiéra se chystá 18. ledna 2015 ve VILE Štvanice.

Zatím se podívejte na fotky ze zkoušení ZDE.


Pražská premiéra Dvou komedií v komedii
10.11.2014

VILA Štvanice je otevřena! Po otevírací party, která se protáhla až do brzkých ranních hodin jsme VILU "pokřtili" pražskou premiérou inscenace Dvě komedie v komedii. Podívejte se do naší fotogalerie na nové oficiální fotky z inscenace, která pro nás ve VILE nafotil Stanislav Honzík (www.stanislavhonzik.com).

Proklik do fotogalerie ZDE.


Otevírací party VILA Štvanice
17.10.2014

Otevíráme nový kulturně-divadelní prostor VILA Štvanice!

Dva divadelní soubory Tygr v tísni a Geisslers Hofcomoedianten se spojily a společně otevírají nový kulturní prostor VILA Štvanice. Místo pro divadelní představení, koncerty, výtvarné dílny, ale také pro setkávání v příjemném prostředí místního baru přímo na pražském ostrově Štvanice.

Program večera:
20:30 slavnostní stříhání pásky - pásku společně přestřihnou umělečtí šéfové obou souborů Ivo Kristián Kubák a Petr Hašek. 
21:00 - 22:00 hraje Inženýr Vladimír
23:00 - 24:00 Tragéd Aktiv Trio
00:00 -??? ZEA Luxurians TRIO

Vstup zdarma. 

Všichni jste srdečně zváni!


Geisslers našli nový domov a nové kamarády
13.10.2014

Geisslers Hofcomoedianten se stěhují do nového a stálého hracího prostoru. Do objektu opuštěné vily na ostrově Štvanice č. p. 858, který získal divadelní soubor Tygr v tísni ke stálému užívání, po úspěchu site-specific projektu Golem Štvanice. Tygr v tísni oslovil Geisslers Hofcomoedianen a společně se rozhodli že na Štvanici otevřou nový kulturní, nejen divadelní prostor. Nyní probíhají rekonstrukční práce, na kterých se podílejí členové obou souborů a 31. října se VILA Štvanice otevře pro veřejnost velkou party a následně dvěma premiérami. 

Vila Štvanice slibuje nejen divadelní představení Geisslers Hofcomoedianten, Tygra v tísni a dalších spřátelených souborů, ale také koncerty, workshopy a především příjemný bar s velmi přívětivou otevírací dobou.

Všichni přátelé Geisslers jsou zváni na třídenní otevírací party VILY Štvanice! V pátek 31. října proběhne uvítací party s koncertem, v sobotu 1. listopadu Geisslers uvedou premiéru své nové inscenace Dvě komedie v komedii a v neděli se party zakončí premiérou Explosis souboru Tygr v tísni.
Přijďte nás podpořit!


Geissleři hrají celý víkend v Kroměříži!
05.09.2014

Geisslers Hofcomoedianten byli pozváni zahrát své čtyři inscenace na slavnostech Hortus Magicus, s podtitulem Festival barokní kultury v kroměřížském Libosadu, který představí radovánky našich předků v autentických prostorách rekonstruované Květné zahrady, jedné z památek UNESCO v Kroměříži. Slavnosti se ukuteční ve dnech 5. 7. září 2014.
Kdo budete v okolí přijďte se podívat. Více informací na stránkách kromeřížského zámku ZDE.


Začíná festival Theatrum Kuks
19.08.2014

V úterý 19. srpna otevírají Geisslers další ročník festivalu Theatrum Kuks svou inscenací inspirovanou hrabětem F. A. Sporckem Fitzli Putzli. V dalších dnech festivalu budou mít návštěvníci každý večer možnost zhlédnout jednu z nejnovějších geisslerovských inscenací. Dokonce tři z nich zde budou mít kukskou premiéru:
19. 8. od 18 h - Fitzli Putzli
20. 8. od 20 h - Romeo a Julie (ve)dle Romia a Juliety
21. 8. od 18 h - Polibky (poprvé na Kuksu!)
22. 8. od 19 h - Dvě komedie v komedii (poprvé na Kuksu!)
23. 8. od 20 h - Valdštejn (poprvé na Kuksu!)
24. 8. od 20 h - Valdštejn - v Heřmanicích, rodném městě Albrechta z Valdštejna
a jako bonus:
25. 8. od 19 h - Valdštejn - Náchod (zámek, Ratibořický sál)

Všichni jste srdečně zváni do východních Čech!


Máme novou inscenaci!
07.08.2014

Dvě komedie v komedii už mají po své mikulovské premiéře! Zároveň jsme s ní objeli pět štací na jižní Moravě v rámci našeho Festivalu zámeckých a klášterních divadel a nyní ji můžete vidět v Kuksu 22. srpna anebo se můžete těšit na pražskou premiéru.

Zatím se podívejte na fotky R. Šnajdera z premiéry v Mikulově ZDE.


Dvě komedie v komedii budou mít brzy premiéru
29.07.2014

Geisslers Hofcomoedianten právě dokončují novou inscenaci Dvě komedie v komedii, která bude mít premiéru 1. srpna v Mikulově, v rámci již čtvrtého ročníku Festivalu zámeckých a  klášterních divadel.

Na promo fotky Marianny Borecké k inscenaci se podívejte ZDE.
Plakáty k jednotlivým štacím od Bartoloměje Veselého najdete ZDE.
A ZDE si můžete prohlédnout fotky ze zkoušení.


Geisslers budou celé léto kočovat po Čechách i Moravě
27.06.2014

S dalším ročníkem Festivalu zámeckých a klášterních divadel zamíří Geisslers Hofcomoedianten do Jihočeského, Jihomoravského a Královéhradeckého kraje.
Již čtvrtým rokem vzniká pod hlavičkou souboru Geisslers Hofcomoedianten festival, kterým by tento soubor rád připomněl zanikající tradici zámeckých a klášterních divadel po celé České republice. Jedná se o putovní festival, kde Geisssleři sehrají jednu ze svých inscenací v místech, se zapomenutou divadelní tradicí. Pro každý ročník festivalu vzniká vždy nová inscenace, ta letošní ponese název Dvě komedie v komedii a jde o vůbec první zachovaný text, kde byl využit princip divadla na divadle. Premiéra Dvou komedií v komedii se bude konat v Mikulově na náměstí před Dietrichsteinskou hrobkou, a to 1. srpna 2014. Potom s tímto kusem objedou Geisslers Jihomoravský kraj se zastávkami na zámcích v Lednici, Valticích, a Lysicích. Na konci srpna odehrají celkem pět svých inscenací v rodném Kuksu na festivalu Theatrum Kuks a dále budou pokračovat s hraním v Královéhradeckém kraji.


První ohlasy na Valdštejna
13.05.2014

GH mají na svém repertoáru další již 17. inscenaci! Valdštejn začíná sbírat příznivé ohlasy: např. si můžete poslechnout audiorecenzi (od 46 min) Jany Soprové v pořadu Mozaika Českého rozhlasu
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3111139
, nebo si přečíst recenzi na http://generace21.cz/79776-na-pivo-s-valdstejnem/, nebo přijít na jednu z dalších repríz a udělat si vlastní názor. Na závěr přidáváme postřeh divačky z našich facebookových stránek: „Abíčko, včera v 15... skvělý... takhle dělají chlapy do dějin... :-)))“ Vážíme si vašich názorů a děkujeme za ně!


Rentzovo muzeum v Kuksu otevřeno!
13.05.2014

Nemožné se stalo možným! Po třech letech usilovného shánění dotací, povolení a překonávání překážek nejrůznějšího druhu se Stanislavu Bohadlovi (zakladateli GH) podařil další z obnovy někdejšího lesku barokního Kuksu: zrekonstruoval již téměř rozpadlý a zničený lázeňský dum přímo u Labe (před rekonstrukcí zbývaly pouze tři obvodové zdi a sklepy) a 3. 5. 2014 v něm otevřel Rentzovo muzeum barokního tisku. GH u této vzácné příležitosti otevření muzea, na které se sjelo velké množství milovníků této barokní perli na Labi, nemohli chybět. Vernisáž zbrusu nové expozice musela probíhat čtyřikrát, aby se všichni zájemci do expozic vtěsnali. GH děkují Stanislavu Bohadlovi za jeho neutuchající duchovní i hmotnou revitalizaci Kuksu a zvou k návštěvě zbrusu nového muzea v Kusku. Kuks prostě žije! www.rentzovomuzeum.cz


Geisslers točí TV dokument
10.05.2014

Geisslers Hofcomoedianten se podílejí realizačně i autorsky na natáčení dokumentu pro Českou televizi s názvem Sen o Kuksu. Televizní dokument v režii Miloslava Kučery se bude natáčet v průběhu celého roku a dává si za cíl zmapovat revitalizační snahy v současné době velmi intenzivně probíhající ve východočesmém Kuksu - rodišti Geisslers Hofcomoedianten. GH právě již několik let patří mezi jedny z velmi aktivních obroditelů kulturního a duchovního odkazu těchto barokních lázní, a proto nemůžou chybět ani u vzniku tohoto dokumentu, ve kterém nejen účinkují, ale se i spolupodílejí na scénáři. Premiéra je naplánována na jaro 2015. Fotografie z prvních natáčecích dnů naleznete zde


Geissleři děkují Pivovaru Ferdinand
07.05.2014

Benešovský pivovar se svým sklutečným pivem Ferdinand se stal velmi vstřícným a ochotným partnerem inscenace Valdštejn. Pivovar Ferdinand tak na každé představení této inscenace dodává dvě basy svého lahodného piva, za což jim patří velký dík. Dále jim děkujeme za dovybavení divadelního dvora císaře Ferdinanda pípou, půllitry, zátkami a dalšími nezbytnými císařskými náležitostmi. Na premiéře dokonce proběhla ochutnávka jejich pivních speciálů. Geissleři si váží jejich podpory a všichni pijí a doporučují pivo Ferdinand! 


Máme novou inscenaci
23.04.2014

V neděli 20. dubna se konala dlouho očekávaná premiéra nové Geisslers inscenace Valdštejn. Doufáme, že bude líbit všem divákům, jako se líbila premiérovému publiku. Přijďte se podívat!
Na fotky Marianny Borecké z inscenace se podívejte ZDE.


Blíží se premiéra Valdštejna
18.04.2014

Přípravy nové inscenace Valdštejn už jdou do finále. Premiéra se blíží a Geissleři zkouší a pilují, aby přiblížili historickou osobnost Albrechta z Valdštejna všem současným divákům. V titulní roli uvidíte Martina Bohadla a dále Alenu Bazalovou, Vladimíra Polívku, Václava Chalupu, Baroloměje Veselého, Dominika Linku a Aleše Pospíšila. Režie Petr Hašek.
Nenechte si ujít toto hospodsko-šarvátkové politikum!
Premiéra 20. dubna 2014 na Malé scéně ABC.


Nominace na inscenaci roku
13.01.2014

Děkujeme Dušanu Hüblovi za nominaci Romea a Julie (ve)dle Romia und Juliety na inscenaci roku v anketě Divadelních novin.
“…Pro dost otřepané téma inscenátoři našli velmi neotřepaný textový zdroj s multikulturním původem a dokázali se na obé podívat novým pohledem, takže tématu našli neotřepaný výklad. A dokázali jej podat zábavným, sdělným a přitom silným způsobem.“

Nejbližší termín, kdy můžete zhlédnout Romea a Julii ve(dle) Romia und Juliety je v neděli 19. 1. od 21 h na Malé scéně ABC.


Začali jsme zkoušet
10.12.2013

Geissleři ani před Vánoci nezahálejí a zkouší novou inscenaci. Tentokrát se bude věnovat největšímu vojevůdci barokní doby Albrechtu z Valdštejna. Inscenace bude inspirována především reáliemi Valdštejnova života, divadelními texty, které byly tomuto velikánovi věnovány, ale hlavně se můžete těšit na geisslerovskou poetiku, která ani zde nesmí chybět. V titulní roli se můžete těšit na Martina Bohadla, dále na  Alenu Bazalovou, Vladimíra Polívku, Václava Chalupu, Baroloměje Veselého, Dominika Linku a Aleše Pospíšila. Režie Petr Hašek.


Sháníme obrazové rámy
25.11.2013

Pro nově připravovanou inscenaci Valdštejn sháníme velké množství zajímavých, vyřezávaných či jinak profilovaných obrazových rámů různých velikostí a barev. Zajisté se na vašich půdách skrývají takové, jaké bychom potřebovali. Budeme vděčni za cokoliv. Odměna ve formě vstupenek je samozřejmostí. (info na: kristyna@geisslers.cz)


Vzniká nová Geisslers inscenace
25.11.2013

Inscenační tým Geisslers Hofcomoedianten má v současné době napilno. Právě se dotváří text na zcela novou inscenaci Valdštejn. Hledají se historické i jiné zdroje a vzniká režijní koncepce. Ve středu 27. listopadu bude první zkouška. Obsazení ještě chvíli necháme tajemstvím. Máte se na co těšit!


GEISSLERS HRAJÍ ITALSKY!!!
14.11.2013

Geisslers opět zavítali na zahraniční festival - tentokrát do italské Gorizie. Zde GH uvedli svojí nejnovější inscenaci Romea a Julie. Největší zajímavostí tohoto zahraničního zájezdu je skutečnost, že celou inscenaci odehráli v italštině. Vedle dvojjazyčné Chůdařské trilogie tak na Geisslers repertoár přibyla další inscenace v italštině! Díky všem, kdo se na přípravě úspěšného zájezdu a této cizojazyčné mutace R+J podíleli. Pro GH není nic nemožné!   


GEISSLERS V MONAKU!
09.09.2013

Geisslers na přelomu srpna a září uspořádali týdenní miniturné v Monaku a Francii. 27. a 28. 8. vystoupili se svým Lakomcem jako zástupci České republiky na celosvětovém divadelním quadrienálé v Monaku. Geisslers zakončovali celý festival, který pořádá mezinárodní divadelní organizace AITA/IATA ve spolupráci s Monackým knížectvím jednou za čtyři roky. Geisslers Lakomce hráli hned dvakrát v divadle princezny Grace. Po těchto dvou úspěšných vystoupeních přejeli do Provence ve Francii do malého městečka s antickými kořeny - Vaison-la-Romaine. Zde v kulturním domě odehráli s francouzskými titulky opět svého Lakomce a druhý den na místním náměstí ve francouzsko-anglické mutaci předvedli jednu z částí své Chůdařské trilogie - Hráč. Po tomto turné se ukázalo, že Geisslers Lakomci rozumí nejen v Americe, ale i přímo v místě vzniku předlohy - proto to nebylo vození dříví do lesa. Fotografie z turné si můžete prohlédnout v Galerii (Monako tour 2013) nebo na našich facebookových stránkách.


R+J MÁ ZA SEBOU ČTYŘI PREMIÉRY!!!
09.09.2013

Po velmi úspěšné mikulovské plenérové premiéře Romea a Julie, kterou se zahajovali dva festivaly (3. festival zámeckých divadel a Moravský parnas J. G. Gettnera), proběhla i premiéra "kukská". I ta byla velmi úspěšná. Jak už je kuksou tradicí, Comoedien-Haus praskal ve švech, dokonce tak, že se muselo přidat ještě jedno představení. Tudíž se kukská premiéra musela odehrát na dvakrát. Jelikož si Geissler moc váží svých diváků, kteří za nimi přileli do Kuksu, přidali tak ještě jedno představení a obě byla zcela vyprodaná. Těmito dvěma premiérami byl ukončen 3. ročník putovního festivalu po zámeckých divadlech. 5. září se pak uskutečnila také zcela vyprodaná pražská premiéra Romea a Julie ve foyer divadla ABC. Geisslers moc děkují a váží si zájmu svých diváků!


POLIBKY v Kuksu 22.8. z vážných rodinných důvodů ZRUŠENY!
22.08.2013

Z vážných rodinných důvodů je dnešní představení POLIBKY na festivalu Theatrum Kuks ZRUŠENO !!! Děkujeme za pochopení a omlouváme se za způsobené komplikace.

 

 


ÚSPĚŠNÁ GEISSLERS LETNÍ SEZÓNA SE CHÝLÍ KE KONCI
20.08.2013

Závěr Geisslers letní lázeňské sezóny je (ostatně jako každý rok) nabitý. Během léta vznikla zbrusu nová Geisslers inscenace se zbrusu novou Geisslers generací, což je jeden z největších úspěchů letošní letní sezóny.

V polovině prázdnin proběhla první část putovního festivalu po zámeckých divadlech, tentokrát zaměřeného na jihomoravský kraj. Dle ohlasů, návštěvnosti i organizace se prozatím jedná o nejúspěšnější ročník.

Konec prázdnin již tradičně (a podvanácté!!!) patří festivalu THEATRUM KUKS, který se koná od středy 21. 8. do neděle 25. 8. Naši diváci zde budou mít možnost shlédnout nejnovější Geisslers inscenace – Polibky, Láska ke třem pomerančům a Romeo a Julie (ve)dle Romia und Juliety. Poslední jmenovaná inscenace zde bude mít svojí druhou (kukskou) premiéru. Toto představení zároveň také ukončí třetí ročník festivalu zámeckých divadel. Letošní program festivalu Theatrum Kuks je opravdu nabitý – pozornost si zaslouží Matijův den, ve kterém se v rámci jednoho dne představí kompletní současný repertoár významného slovinského loutkáře, muzikanta a spolupracovníka Geisslers – Matiji Solceho. Maijův den (čtvrtek 22. 8.) pak bude zakončen koncertem kapely Fekete Seretlek. Kompletní program festivalu Theatrum Kuks na http://www.bohadlo.cz/stan/kuks/

Hned po ukončení obou festivalů Geisslers odjíždějí na týdenní miniturné do Monaka a Francie. Na mezinárodním festivalu Mondial Theatre v Monaku budou reprezentovat Českou republiku se svojí inscenací Lakomec. Poté se přesouvají do Francie, kde odehrají Lakomce a Chůdařskou trilogii.

Hned po návratu z Francie se Geisslers vrací za svými pražskými diváky, kde i pro ně bude uspořádána pražská premiéra barokní úpravy Romea a Julie. 5. září ve 20 hodin ve foyer Divadla ABC. Tím bude ukončena letní Geisslers sezóna a zahájena zimní Geisslers sezóna, ve které se můžete těšit na další novou inscenaci – Valdštejn.


JIŽNÍ MORAVA FANDÍ GEISSLERS!
20.08.2013

9. srpna byla na zámku v Lysicích ukončena první část třetího ročníku putovního festivalu po zámeckých divadlech, tentokrát zaměřeného na jihomoravský kraj. Týden putovali Geisslers s inscenací Romea a Julie a Chůdařskou trilogií po místech, kde je doložená tradice zámeckých divadel (Mikulov, Strážnice, Valtice a Lysice). Na všech těchto místech se setkali s nebývalou vstřícností a zájmem publika i spoluorganizátorů. V Mikulově na náměstí před Dietrichsteinskou hrobkou (a zcela zaplněným hledištěm) dokonce proběhla světová a velice úspěšná premiéra barokní verze Romea a Julie, jejíž autorství bývá přisuzováno mikulovskému rodákovi J. G. Gettnerovi. Město Mikulov a místní kulturní organizace a jednotlivci nejenže spolu s Jihomoravským krajem na celou akci finančně přispěli, ale dokonce i k této příležitosti založili zbrusu nový festival barokního divadla s názvem Moravský parnas Johanna Georga Gettnera. Geisslerům se vlídného přijetí dostalo i na ostatních štacích festivalu. Proto se i pro příští rok plánuje, že některé štace 4. ročníku festivalu zámeckých divadel budou opět patřit Jihomoravskému kraji, kde prostě Geisslerům rozumějí. Geisslers tímto velmi děkují za podporu, vstřícnost a nadšení Miroslavu Lukášovi, rodině Knorrových, kastelánce Státního zámku v Lysicích, kastelánovi Státního zámku Valtice, městu Mikulov, Jihomoravskému kraji a všem, kteří se na uskutečnění této akce podíleli a kteří Geisslers jakýmkoliv způsobem podpořili (a všem z Geisslerů, že si to tak užili). Fotografie z celého festivalu najdete v galerii nebo na facebookových stránkách GH.

Geisslers se na jižní Moravu vrací hned na začátku září, kdy na zámku ve Valticích opět odehrají Romea a Julii (ve)dle Romia und Juliety  - 8. září v 16,00 a v 19,00. Přijeďte se na Geisslers podívat do překrásného jihomoravského barokního komplexu – svým revitalizačním úsilím podobný Kuksu!


GEISSLERS ČEKÁ TROJITÁ PREMIÉRA!
11.08.2013

Už se nám blíží premiéra nové inscenace Romeo a Julie (ve)dle Romia a Juliety. Jedná se o barokní přepis Shakespearovy slavné tragedie  českokrumlovskou divadelní společností z roku 1688, v typicky geisslerovské, netradiční úpravě. Svérázná verze příběhu veronských milenců, ve které se sváří rodiny Mundigů a Kapoletů, tragično s komičnem, cit a pragmatismus, pohyb a slova, postupy barokního a alžbětinského divadla. V nadcházející premiéře se můžete těšit na zbrusu novou Geisslers generaci - po boku Kristýna Matějové a Míši Váňové vystoupí Alena Bazalová, Sofia Adamová, Bartoloměj Veselý a Ondřej Rychlý!

Inscenace bude mít trojí premiéru – světová se odehraje v Mikulově na náměstí, a to už 5. srpna od 19 hodin. Kukská premiéra, jako již každoročně ozdobí poslední večer festivalu Theatrum Kuks 24. srpna od 20:30 v Comoedien-Hausu. A pro naše pražské publikum chystáme slavnostní uvedení 5. září od 20 hodin na domácích prknech, Malé scéně ABC.

Doufáme, že se Vám naše nová inscenace bude líbit a těšíme se na Vás!


GEISSLERS ZAČALI ZKOUŠET NOVOU INSCENACI!!!
03.07.2013

Romeo a Julie (ve)dle Romia und Juliety - světová premiéra barokního přepisu proslulé Shakespearovy hry The Tragedy of Romeo and Juliet v nastudování Geisslers Hofcomoedianten. Svérázná verze příběhu veronských milenců, ve které se sváří rodiny Mundigů a Kapoletů, tragično s komičnem, cit a pragmatismus, pohyb a slova, postupy barokního a alžbětinského divadla.

Milovat a nenávidět se budou: Michaela Váňová, Ondřej Rychlý, Alena Bazalová, Kristýna Matějová, Sofie Adamová a Bartoloměj Veselý. Hudbu komponuje David Hlaváč, roztancovávat zamilované páry bude Rostislav Šrom, scénu a kostýmy vytváří Kristýna Šrolová, dramaturguje Jakub Maksymov a režíruje Petr Hašek.

Světová premiéra: 5. srpna v 19 hodin v Mikulově před Dietrichsteinskou hrobkou


PROGRAM 3. FESTIVALU ZÁMECKÝCH DIVADEL
03.07.2013

prolog festivalu: Čt 18. 7. Jičín – Valdštejnská lodžie
20,00 Don Juan aneb Strašlivé hodování – juanovsky zlá folklórní hra s lidovými zpěvy, tanci a zvyklostmi


Po 5. 8. Mikulov - náměstí

16,00 Ptáčnice – Geisslers na chůdách III
19,00 Romeo a Julie (ve)dle Romia und Juliety - světová premiéra


Út 6. 8. Zámek Strážnice

16,00 Hráč – Geisslers na chůdách II
19,00 Romeo a Julie (ve)dle Romia und Juliety

St 7. 8. Zámek Valtice

16,00 Ptáčnice – Geisslers na chůdách III
19,00 Romeo a Julie (ve)dle Romia und Juliety

Pá 9. 8. Státní zámek Lysice

16,00 Křesťanské hodiny – Geisslers na chůdách I
19,00 Romeo a Julie (ve)dle Romia und Juliety

festival Theatrum Kuks 21. – 25. 8.

Čt 22. 8.  Comoedien-Haus Kuks

21,00 Polibky – vztahový kabaret o muži, ženě a jejich nevyřčených citech

So 24. 8. Comoedien-Haus Kuks

14,00 Láska ke třem pomerančům – fantasmagorická pohádková komedie plná vitamínů,

20,30  Romeo a Julie (ve)dle Romia und Juliety – kukská premiéra


GEISSLERS FESTIVAL MÍŘÍ DO JIHOMORAVSKÉHO KRAJE
03.07.2013

Festival zámeckých a klášterních divadel pořádají Geisslers Hofcomoedianten letos již potřetí. Tentokrát objevují zapomenutá barokní divadla v Jihomoravském kraji.

Cílem projektu festivalu je především upozorňovat na místa se zapomenutou divadelní tradicí. Každý rok si vezmou Geisslers Hofcomoedianten na mušku některý z českých krajů, vyhledají místa, kde se v minulosti bohatě hrálo divadlo a sehrají zde některý ze svých kusů.
Letos si vyhlédli jihomoravský kraj a ne náhodou. Jejich nejnovější inscenace má kořeny právě tam. Mikulovský rodák Johan Georg Gettner, významná postava evropského barokního divadla a principál společnosti Eggenberských dvorních komediantů z Českého Krumlova, od nichž pochází i dobový přepis Shakespearova Romea a Julie. Tohoto přepisu se ujali Geisslers Hofcomoedianten a hru přetvořili, jako vždy, po svém. Premiéra inscenace Romeo a Julie (ve)dle Romia a Juliety se bude konat právě v Mikulově na náměstí před Dietrichsteinskou hrobkou, a to 5. srpna 2013. Potom s tímto kusem objedou Geisslers Jihomoravský kraj se zastávkami na zámcích ve Strážnici, Valticích a Lysicích. A nakonec sehrají svůj nový kus v rodném Kuksu na festivalu Theatrum Kuks.

„Hlavním účelem festivalu je připomenout polozapomenutou divadelně-společenskou funkci zámeckých a klášterních divadel 17., 18. a 19. století. Pro tyto scény pracovala a tvořila řada významných umělců své doby a výrazně tak přispěla k rozvoji divadla v Čechách a na Moravě. Naší snahou je toto neprávem nazývané „období temna“ české divadelní historie revitalizovat a jak jinak než současným divadlem, které vzniklo na základě textu právě z repertoáru jednoho ze zámeckých divadel. Na festivalu vystupující nezávislá divadelní skupina Geisslers Hofcomoedianten, která se ve své dramaturgii orientuje na hledání paralel mezi současným a barokním divadlem, patří mezi nejuznávanější inscenační odborníky na toto období.“ říká umělecký šéf festivalu Petr Hašek.

Festival se bude konat od 5. 8. do 9. 8. s prologem v Jičíně a zakončen bude na tradičním festivalu Theatrum Kuks 21. - 25. 8.


GEISSLERS ZVOU SVÉ NÁCHODSKÉ DIVÁKY NA DVA FESTIVALY
30.05.2013

Geisslers Hofcomoedianten odehrají pro Náchoďáky 7. 6. od 20 hodin svou populární, vizuálně-groteskní pohádku Láska ke třem pomerančům v Divadle Pod zámkem v ZUŚ Náchod. Představení Geisslers se již tradičně odehraje v rámci 4. ročníku festivalu Deset Deka, kde se na náchodské diváky chystají i další soubory jako spřátelený D.R.E.D. či Jakub Maksymov, anebo za poslech určitě bude stát i koncert legendárních DG 307.Všechny z Náchoda a okolí srdečně zveme nejen na Geisslerovské představení! Program Deset Deka festivalu najdete na facebookových stránkách Geisslers.

V měsící červnu budou mít diváci v Náchodě ještě jednu možnost zajít na Geisslers: 29. 6. v 19.00 Fitzli Putzli na náchodském zámku v rámci minifestivalu U nás na zámku.Geisslers se těší na své náchodské diváky, kteří jim rozumějí!


ZMĚNA PROGRAMU!
15.05.2013

Z důvodu zranění jednoho z Geisslers herců dochází ke změně programu: 19.5. se místo plánovaného Lakomce uskuteční repríza inscenace Don Juan aneb Strašlivé hodování. Začátek a místo se nemění: od 19.00 na Malé scéně Divadla ABC. Snad Geisslers i přes tuto změnu potěší svého diváka?


GEISSLERS NA FLOŘE OLOMOUC 2013
14.05.2013

Geisslers se o víkendu 11. a 12. 5. 2013 zúčastnili 17. mezinárodního divadelního festivalu Flora Olomouc. Na pozvání pořadatelů GH přivezli do Olomouce tři svoje inscenace (Ambrosia, Láska ke třem pomerančům a Fitzli Putzli) a vytvořili tím pro festivalové diváky takovou malou retrospektivu Geisslers tvorby. Bohužel pro nepřízeň osudu (M. Bohadlo si během Ambrosie způsobil úraz kolene) se poslední představení muselo zrušit. Rozhovor s M. Bohadlem a A. Pospíšilem pro festivalový deník (včetně úvodního sloupku šéfredaktorky s názvem Olomoucké baroko) si můžete přečíst na http://www.divadelniflora.cz/2013/uploads/df2013/zpravodaj/02.pdf


GEISSLERS SPOLUTVŮRCI KABARETU U FLEKŮ
14.05.2013

27. 4. 2013 proběhla premiéra nového kabaretu ve vyhlášené restauraci U Fleků. Na tvorbě tohoto zbrusu nového autorského kabaretu, navazujícího na tradici staropražského kabaretu, se podíleli i Geisslers Hofcomoedianten. Scénář spolu s Daliborem Zurinkem sepsali Otakar Faifr a Petr Hašek, režíroval Petr Hašek a jednu z hlavních rolí vytvořil Martin Bohadlo. Kabaret! Kabaret! ožívá každý pátek ve 20.45 v kabaretu U Fleků! Více na http://www.kabaretufleku.cz


GEISSLERS MAJÍ VITRÍNU V KUKSU
08.05.2013

Geisslers mají svojí nástěnku v Kuksu! O tento Geisslers informační panel na domovské půdě se iniciativně stará a pravidelně aktualizuje paní Marie Bukovská, za což jí Geisslers moc děkují. GH si váží jakékoliv nezištné, vstřícné a obětavé pomoci kukských obyvatel. Geisslers Hofcomoedianten již více než jedenáct let neúnavně kulturně revitalizují Kuks a šíří jeho slávu (dnes se již dá říci) po celém světě. Za rok 2011 a 2012 (od doby, kdy si vedou statistiky) odehráli GH více než 180 představení po celé ČR i mimo ni. Vždy a všude vystupují s úplným názvem Geisslers Hofcomoedianten Kuks. V loňském roce např. uspořádali v rámci svého amerického turné několik workshopů a přednášek pro americké studenty i laickou veřejnost o historii, památkách i současné podobě Kuksu a různých iniciativách, které toto místo vzbuzuje. Ve Washingtonu na českém a francouzském velvyslanectví dokonce byla nainstalována výstava o Kuksu při příležitosti hostování GH. Geisslers mají rádi Kuks a jsou rádi, když Kuks má rád je. Za vznik a obrodu tohoto trvalého citu k tak jedinečnému místu patří obrovský dík (nejen od Geisslers) zejména panu Stanislavu Bohadlovi, který toto všechno způsobil. Dle odborníků totiž GH v současnosti vzbudili zájem nejen o barokní divadlo v Čechách, ale i o Kuks!     


NOVÁ GEISSLERS INSCENACE NA OBZORU!
27.03.2013

Vzniká další inscenace Geisslers! Na letní sezonu připravují Geisslers Hofocomoedianten novou premiéru! Premiéra proběhne sice až 6. srpna v Mikulově u příležitosti zahájení 3. festivalu zámeckých a klášterních divadel, ale přípravy už začínají v této chvíli. V úterý 26. března se poprvé sešel inscenační tým a řešil se celkový koncept nové hry, režijní, scénografické pojetí a obsazení herců. A na co se můžete těšit? Na barokní komediantský přepis Shakespearovy nejznámější tragédie Romeo a Julie, která pravděpodobně vznikla pro účely českokrumlovského zámeckého divadla pod názvem Tragédie o Romiovi a Julietě a v roce 1688 zde i byla hrána divadelní společností Johanna Georga Göttnera - mikulovského rodáka. 


VYŠLO NOVÉ ČÍSLO LOUTKÁŘE!
27.03.2013

V prvním letošním čísle časopisu Loutkář se dočtete něco o Geisslers Hofcomoedianten - recenze Lásky ke třem pomerančům od Jany Soprové, portrét GH (také od Jany Soprové) a rozhovor s uměleckým šéfem Petrem Haškem. Nechybí ani fotografie z Polibků na titulní straně! GH děkují za pozornost!


GEISSLEŘI DĚKUJÍ SVÝM PARTNERŮM A MECENÁŠŮM!!!
27.03.2013

Všimli jste si našich krásných plakátů v pasáži U Nováků u pokladny Divadla ABC?
Městská divadla pražská jako jeden z hlavních partnerů Geisslers Hofcomoedianten se velkou měrou podílí na jejich vizuální propagaci, a to jak ve svém programu, tak zároveň jim věnuje místo na prezentaci inscenací. Za to patří Městským divadlům pražským velký Geisslerovský dík! Další velký dík patří Magistrátu hl. města Prahy, že stejně jako v loňském roce i v roce letošním udělil Geisslerům finanční příspěvek na celoroční činnost. Pražský magistrát se tak stal nejvýraznějším mecenášem GH, nejen proto se Geissleři snaží v Praze hrát o sto šest! Druhým nejvýznamnějším podporovatelem GH se pak stalo Ministerstvo kultury ČR, které našemu občanskému sdružení také udělilo grant na celoroční činnost. Moc si finanční podpory těchto tří institucí vážíme a budeme se i nadále snažit za veřejné peníze produkovat kvalitní, živé, nepodbízivé a k dnešku (ač skrze nobý barokně-divadelní styl) se vyjadřující divadlo. ...a nezapomeňte se na plakáty podívat, až půjdete okolo na některé z Geisslers představení (13. 4. Andromaché a 20. 4. Polibky)!


Legendy v Cafe V Lese zrušeny!
16.02.2013

Omlouváme se všem našim divákům, kteří opět po nějaké době chtěli zajít tuto neděli 17.2. na Pražské legendy do Café V Lese. Z důvodu nemoci jednoho z herců jsme byli nuceni představení zrušit. Budeme se těšit příště...


PF GEISSLERS 2013
26.12.2012

Všem svým příznivcům, divákům, kamarádům, mecenášům, přátelům, návštěvníkům našich stránek, lidem, kteří umějí vyslovit a zapamatovat si náš název, prostě všem, kteří znají a mají rádi "nový barokně-divadelní styl", Geisslers Hofcomoedianten přejí šťastné a veselé Vánoce a více než úspěšný nový rok 2013! V tomto roce pro vás GH chystají dvě nové inscenace, jeden festival a stejně jako v uplynulém roce 2012 okolo 90 představení po celé republice (i mimo ni). Máme se na co těšit!


NOVÁ INSCENACE GEISSLERS!!!!
12.12.2012

...a je to tu! Nová Geisslers inscenace je na repertoáru! Tentokrát se jedná o komorně-autorské představení, inspirované barokní milostnou poezií a současným partnerským životem - Geisslers vám posílájí Polibky! Vánočně-předpremiérové uvedení pro přející Geisslers diváky se uskuteční v neděli 16.12. od 15.00 na Malém sále Divadla ABC, a pak následuje Geisslers vánoční večírek v klubu Divadla ABC. Na toto vánoční uvedení se neprodávají lístky, sraz všech zájemců je ve 14,45 před pokladnou Divadla ABC. Dalším předpremiérovým termínem Polibků je 8.1. od 19.00. opět v Divadle ABC na Malé scéně a oficiální premiéra proběhne 19.1. od 20.30 také v Divadle ABC. Již nyní si můžete rezervovat on-line vstupenky!


POLÁRNÍ ZÁŘE NAD PRAHOU!
12.12.2012

V neděli 9.12. se uskutečnila ve Veletržním paláci jedinečná divadelní noc, při které se v útrobách podzemí Národní galerie uskutečnila prezentace překladatelské dílny DILIA 2012. Diváci měli možnost zhlédnout inscenační skici čtyřech čerstvě přeložených současných skandinávských her ze Švédska, Norska, Dánska a Finska. Celý večer se uskutečnil v produkci Divadla Letí, v režii Petra Haška a za účasti velké části souboru Geisslers Hofcomoedianten (Vendula Holičková, Ivana Machalová, Martin Bohadlo, Václav Chalupa a ve výpravě Jitky Nejedlé a Kristýny Šrolové).


GEISSLERS SHÁNÍ POSILU!
07.12.2012

Nezávislá divadelní skupina Geisslers Hofcomoedianten by ráda rozšířila svoje řady: do svého uměleckého týmu by chtěla přizvat nadšeného a pro věc zapáleného dramaturga, který by se podílel jak na tvorbě dramaturgického plánu, aktivně by vyhledával podněty a prameny k novým inscenacím, ale i vykonával praktickou dramaturgii v rámci jednotlivých inscenací (podílel se na dramaturgicko-režijní koncepci, během zkoušení by ji pečlivě střežil, autorsky se podílel na tvorbě a úpravě textu - nejen určených k inscenování, ale i prezentaci Geisslers). Podmínka je jediná: zájem a pochopení pro tvorbu Geisslers a jejich "nového barokně-divadelního stylu". Heslo do následujících sezón: "hravě a úpadkově". Případní zájemci o setkání s Petrem Haškem - uměleckým šéfem GH - pište na jeho email: petr@geisslers.cz.Těšíme se na nové spolupracovníky!


PŘEDPREMIÉROVÉ POLIBKY!
07.12.2012

Nová Geisslers inscenace - Polibky - je na spadnutí! 29.11. se před zaplněným divadelním sálem Jiráskova gymnázia v Náchodě uskutečnila předpředpremiéra nového Geisslers kabaretu o partnerských vztazích jako závěřečné představení festivalu Náchodské dny poezie 2012. Autor scénáře Otakar Faifr, režisér Petr Hašek a herci Martin Bohadlo a Vendula Holičková se tak po 15 letech navrátili do míst, kde začali spolu "dělat divadlo" (i když se tam vlastně pravidelně vracejí téměř každý rok). Stalo se nepsanou tradicí, že Geissleři jezdí vyzkoušet svoje nové inscenace před náchodské publikum, které je již zná a ví, co od nich může očekávat. Tentokrát však zašli ještě dále a předstoupili před publikum s nedozkoušenou věcí - work in progress. Stalo se tak ku spokojenosti obou stran - Geisslerů i diváků! Jsme rádi, že dramaturg festivalu - Štěpán Macura neoblomně trval na svém a představení se nakonec uskutečnilo. Na výsledném tvaru inscenace se to zcela jistě podepíše.


GEISSLERS PŘIPRAVUJÍ VZTAHOVÝ KABARET!
28.11.2012

Ihned po velmi úspěšné premiéře inscenace „Láska ke třem pomerančům“ se Geisslers Hofcomoedianten vrhli na zkoušení nové inscenace. Tentokrát se jedná o současné autorské "drama dialogů" Otakara Faifra s původní hudbou Davida Hlaváče a za použití manýristických veršů Giambattisty Mariniho, nazvané „Polibky“. „Jednotícím prvkem intimního kabaretu jsou podoby partnerského vztahu v různých úrovních společnosti jako například: profesní vztah, nevyrovnaný vztah, vztah založený na materiálnosti, tělesnosti, lži, neupřímnosti, snech, nenaplněných ideálech, nezkušenosti, vyprchávající vášni a naivitě. Dialogy jsou záměrně vystavěny do podoby nevyřčených vět, tedy jakýchsi vnitřních dialogů, jako by jednotlivé postavy sdělovali svému partnerovi, co si myslí, ale v reálu nedokáží sdělit. Vzniká tak zvláštní panoptikální kabaret nevyřčených citů.“ říká o inscenaci režisér Petr Hašek. „Smyslem celé inscenace je poukázat na bytostnou potřebu partnerského života, která přes všechny problémy utváří naši kulturu lidskou.“ Všechny texty jsou volně inspirovány, respektive propojeny poezií jednoho z nejvýznamnějších básníků barokní doby – Giambattisty Mariniho (1569-1625). Dle jeho sbírky básní dostal název i celý cyklus – Polibky. Původní text, ohromující tím, co si partneři jsou a nejsou schopni říct, se tak dostává do kontrastu se zhudebněnou a vzletnou formálně ohromující poezií. Autorem písní je David Hlaváč, který je zkušeným "divadelním skladatelem", mj. je také členem kapely Lightmotif a Střídmí klusáci v kulisách višní. Dialogy budou mezi sebou vést Ivana Machalová a Martin Bohadlo a Vendula Holičková a David Hlaváč nebo Zdeněk Dočekal. Předpremiérové uvedení 29.11. v Náchodě a 16.12. v Praze.


GEISSLEŘI MĚLI SCHŮZI!
28.11.2012

GH uspořádali 25.11. v prostorách Divadla ABC svoji pravidelnou výroční schůzi, kde se sešli téměř všichni současní členové Geisslers Hofcomoedianten (viz. přiložená fotografie), i když minimálně dva až tři významní se nemohli dostavit (vzpomněli jsme si na ně). Na schůzi se mluvilo o tom, co bylo, je a bude. Oficiálně se přivítali staro-noví členové do Geisslers řad - Míša Váňová, Ondřej Rychlý a Zdeněk Pecha jako nadšená podpora herecké složky, Jitka Nejedlá jako posila výtvarně-scénografické složky a již "zejetá Geisslers výtvarnice" Kristýna Šrolová si dobrovolně a ochotně přibrala zanedbávanou PR složku. GH si připomněli úspěchy i neúspěchy roku 2012: 90 odehraných představení, 11 inscenací na repertoáru, vznik dvou nových inscenací, úspěšné žádosti o granty, stále se zvětšující zájem diváků i kritické uznání a přijetí do "rodiny významných českých nezávislých divadel", minifestival v pražských parcích - Divadelní parkování, druhý ročník festivalu zámeckých a klášterních divadel atd. atd. Mezi vrcholy Geisslers sezóny 2012 rozhodně patří úspěšné a nezapomenutelné říjnové turné po Spojených Státech. Sezónou 2012 se taktéž definitivně uzavřela postupná profesionalizace GH (pro ty, kteří to potřebují takto striktně dělit) a zařezení mezi profesionální (nikoliv amatérská) divadelní tělesa v Čechách, což se snad nijak nepodepíše na úrovni jejich nových inscenací! Rozhodně se tím však nezříkají svého "ochotnického původu" a na dobrovolně-nezávislé bázi chtějí fungovat i nadále (což s finančním zajištěním ani jinak nelze). Řešila se i budoucnost a sezóna následující, ve které se je rozhodně na co těšit! Prozradit už můžeme letní novodobou světovou premiéru barokní verze Romea a Julie od J.G. Göttnera. O dalších zajímavých budoucích Geisslers akcích se včas dozvíte buď na těchto www stránkách nebo třeba při osobním rozhovoru na vánočním Geisslers večírku 16.12. v klubu Divadla ABC od 15 hodin (nebo i později), kam jsou všichni přátelé Geisslers srdečně zváni!


GEISSLEŘI SE V USA NEZTRATILI!!!
03.11.2012

Geisslers se na konci října vrátili ze svého prvního amerického turné!!! Geisslers navštívili spolu s Chůdařskou trilogií a Lakomcem západní i východní pobřeží USA. Chůdařskou trilogii zahráli sedmkrát (New York, Ashland, Portland, Washington), Lakomce pětkrát (Blue Lake, Portland) a ještě uspořádali osm workshopů na různých univerzitách a institucích, vycházejících a inspirujících se postupy jejich nového barokně-divadelního stylu. První dojmy z jejich turné pro vás sepsala Kateřina Bohadlová: "Ještě před měsícem působilo dlouhodobě plánované americké turné pořád dost abstraktně. Stejně tak abstraktně jako ničivá bouře Sandy, která tento týden smetla východní pobřeží Spojených Států. Pod tíhou zodpovědnosti, očekávání a administrativy jsem poslední noci v Praze sotva zamhouřila oko, ale když se roztočily vrtule Boeingu polské společnosti LOT a lidé kolem se začali křižovat, bylo jasné, že letíme.Geisslers vstoupili na americkou půdu rovnou v New Yorku. Ale na rozdíl od imigrantů, kteří museli před sto lety absolvovat proceduru na Ellis Island, prošli pouze skrz security a immigration. A pak už to frčelo." Celý text si můžete přečíst na i-divadelních novinách na adrese http://www.divadelni-noviny.cz/oh-my-god nebo na tomto webu v sekci O nás/Recenze,ocenění. Fotografie z turné naleznete v sekci Galerie/US turné. TV rozhovor s Petrem Haškem a Martinem Bohadlem o jejich dojmech z USA můžete shlédnout na webu TV Metropol http://www.metropol.cz/porady/prazsky-expres/5007/ od 15. minuty. Geisslers děkují všem, kteří se podíleli a přispěli k bezproblémovému a pro všechny strany úspěšnému vývozu nového barokně-divadelního stylu do Spojených států. Rozhodně to mělo smysl: jejich 12 představení zhlédlo přes 3000 diváků a 8 workshopů navštívilo cca 200 studentů, navázala se řada kontaktů, o propagaci české kultury a České republiky (zejména Kuksu) nemluvě. Kdyby obyvatelé Kuksu věděli, jakou reklamu jim Geissleři po celém světě dělají!


GEISSLEŘI ODJÍŽDĚJÍ DO USA!
01.10.2012

Po úspěšné kukské a pražské premiéře Lásky ke třem pomerančům, po absolvování tradičního festivalu Theatrum Kuks a hned po skončení 2. ročníku festivalu zámeckých a klášterních divadel přichází pro Geisslery další z vrcholů jejich 11. divadelní sezóny - turné po Spojených státech! Turné začíná již 6. 10. v New Yorku a bude ukončeno 21. 10. ve Washingtonu. Podrobný program celého turné naleznete v sekci "Termíny". Geisslers navštíví spolu s Chůdařskou trilogií a jejich "Lakomcem" západní i východní pobřeží USA. Chůdařskou trilogii zahrají sedmkrát (New York, Ashland, Portland, Washington), Lakomce pětkrát (Blue Lake, Portland) a ještě pořádají celkem osm workshopů na různých univerzitách a institucích, vycházejících a inspirujících se postupy jejich nového barokně-divadelního stylu. Pokud žijete v USA, nebo budete projíždět kolem nezapomeňte se zastavit na některém z jejich představení! Velké díky patří Kačce Bohadlové za koordinaci celého turné, Fondu Ministerstva kultury ČR, Českému centru v New Yorku, Ambasádě ČR ve Washingtonu, Kids Euro Festival Washington, Czech Society of Oregon, Oregon Shakespeare Festival, Lewis and Clark College, Portland State University, Dell´arte International Institut a mnoha dalším. Na konci října opět na Pomerančích v Praze - 28.10. od 21 hodin! Šťastnou a úspěšnou cestu! 


POMERANČE ODPREMIÉROVÁNY!!!
18.09.2012

Geisslers mají na svém kontě další inscenaci - Lásku ke třem pomerančům podle Carla Gozziho!!!! První premiéra proběhla v rámci festivalu Theatrum Kuks, a zároveň jako zahajovací představení 2. ročníku festivalu zámeckých a klášterních divadel 25. 8. 2012., druhá premiéra - pražská - je naplánována na dnešek - 18. 9. 2012 - na Malé scéně Městských divadel pražských. Akční fotografie Pavla Matouška a manželů Benčových z kukské premiéry této komedie plné vitamínů můžete najít v "Galerii", první ohlasy najdete v Hospodářských novinách 18.9.2012 („http://hn.ihned.cz/c1-57527600-geissleri-miluji-gagy-a-pomerance“) a také v internetových Divadelních novinách (http://www.divadelni-noviny.cz/odvazna-na-hranici-lehkomyslnosti). Děkujeme Michalu Zahálkovi a Dušanu Hüblovi za zájem a postřehy. Režisér děkuje všem, kdo se na dlouhé přípravě inscenace podíleli, kdo jí nezištně pomohli a hlavně jí fandili! Přijďte se podívat na některou z repríz! Nejbližší termín: 29.9.2012 od 21.00 na Malé scéně Divadla ABC.


Nová fotogalerie ze 2. Festivalu zámeckých a klášterních divadel
04.09.2012

Podívejte se na fotografie z Litomyšle, Nových Hradů a Žamberka a nechte se zlákat na návštěvu dalších festivalových míst

15.9. Náchod
22.9. Potštejn

 


GEISSLERS POŘÁDAJÍ II. ROČNÍK FESTIVALU!!!
02.08.2012

Po roce Geisslers opět uspořádají (za pomoci řady partnerů a institucí) putovní festival po zámeckých a klášterních divadlech. K loňskému Královéhradeckému kraji přibírají ještě kraj Pardubický, kde také chtějí připomenout polozapomenutou divadelní tradici zámeckých a klášterních divadel. Tentokrát se festival bude konat od 25. 8. do 22. 9. 2012 vždy ve víkendových dnech. Zahájení festivalu proběhne zároveň se zakončením festivalu Theatrum Kuks. Zahajovacím představením se stane premiéra nové Geisslers inscenace "Láska ke třem pomerančům". V dalších dnech bude následovat Jičín s jedinečnou atmosférou bývalé Jezuitské koleje (později sovětská kasárna), pokračovat se bude v unikátním zámeckém divadle v Litomyšli, v zahradním divadle na Nových Hradech, v Žamberku na náměstí (objekt zámku je bohužel veřejnosti nepřístupný), na zámku v Náchodě a epilog festivalu bude patřit zámku Potštejn a jejich snaze o nastartování divadelní tradice tohoto zámeckého sídla. Veškará festivalová představení jsou za vstupné dobrovolné (kromě kukské premiéry, kde vstupné činí vstřícných 100 Kč). Geisslers se těší, že se s vámi na některých z těchto zajímavých míst setkají. Zde je k prostudování podrobnější program festivalu:

2. festival zámeckých a klášterních divadel

aneb

Zářijové slavnosti nového barokně-divadelního stylu v prostorách bývalých, současných a budoucích zámeckých a klášterních divadel Pardubického a Královéhradeckého kraje

25. 8. – 22. 9. 2012

za podpory Královéhradeckého kraje, Ministerstva kultury ČR, Nadace Život umělce

ve spolupráci s festivalem Theatrum Kuks, Státním zámkem Litomyšl, zámkem v Nových Hradech, městem Žamberk, zámkem v Potštejně, Národním památkovým ústavem v Josefově, Dokořán, o.s. a městem Jičín

program:

So 25. 8. Kuks – Comoedien Haus (v rámci festivalu Theatrum Kuks)

19.00 Láska ke třem pomerančům – premiéra pohádkové komedie plné vitamínů

21.00 Oslava zrození hraběte Sporcka (350 let), Kuksu (320 let), loutkářství v Kuksu (315 let), Comoedien-Hausu (310 let) a nové Geisslers premiéry s kapelou Čilágos

Ne 26. 8. Jičín – areál Jezuitské koleje (nám. Svobody)

20.00 komentovaná prohlídka bývalé Jezuitské koleje

20.30 Lakomec – Moliérova retro-byznysová muzikálová komedie (nádvoří areálu Jezuitské koleje)

So 1. 9. Litomyšl – státní zámek

15.00 Hráč – Geisslers na chůdách II (nádvoří zámku)

17.00 Don Juan aneb Strašlivé hodování – juanovsky zlá folklórní hra (zámecké divadlo)

Ne 2. 9. Nové Hrady – zámek

14.00 Ptáčnice – Geisslers na chůdách III (zámecký park)

16.00 Andromaché – činoherně-komická variace na operní tragédii (přírodní divadlo v zámeckém parku)

So 8. 9. Žamberk – náměstí

14.00 Křesťanské hodiny – Geisslers na chůdách I

16.00 Fitzli Putzli – šporkovská divadelní road-movie o cestě ze života do smrti

So 15. 9. Náchod – státní zámek

16.30 Křesťanské hodiny – Geisslers na chůdách I (zahrada Déčka - v rámci Oslavy 15 let Dokořán os.)

19.00 Amor tyran – neřestíplná herecká taškařice na voze (IV. zámecké nádvoří)

20.30 závěrečná Zahradně-dobročinná slavnost s kapelami Rozpolcená osobnost a Čilágos (zahrada Déčka - v rámci Oslavy 15 let Dokořán os.)

So 22. 9. Potštejn – zámek

15.00 Křesťanské hodiny – Geisslers na chůdách I (nádvoří zámku)
15.45 Hráč – Geisslers na chůdách II (zámecký park)
17:00 Don Juan aneb Strašlivé hodování – juanovsky zlá folklórní hra (mramorový sál)

vstupné dobrovolné

 


PREMIÉRA POMERANČŮ NA SPADNUTÍ
02.08.2012

Nová Geisslers premiéra se konečně blíží! Fantasmagorická pohádková komedie plná vitamínů s názvem Láska ke třem pomerančům podle Carla Gozziho má již pevně stanovena dvě premiérová data. První premiéra se uskuteční 25. 8. 2012 od 19.00 v Kuksu na domovské scéně v Comoedien Hausu v rámci 11. ročníku festivalu Theatrum Kuks, a zároveň také jako zahajovací představení putovního II. festivalu zámeckých a klášterních divadel. Poté bude následovat premiérový večírek k oslavě nejen nové premiéry, ale i zrození hraběte Sporcka (350 let), Kuksu (320 let), loutkářství v Kuksu (315 let) a Comoedien-Hausu (310 let). To vše za účasti spřízněné kapely Čilágos. Pražská premiéra, která se bude konat v "Geisslers zimovišti" - v Městských divadlech pražských na Malé scéně divadla ABC, je naplánována na 18. 9. od 19.00. První pražská repríza se koná tamtéž 29. 9. od 21.00. Již nyní si můžete rezervovat lístky! Všichni jste srdečně zváni! Na fotografie z pražské části zkoušení se podívejte v galerii.


AMBROSIA OPĚT V PRAZE!!!
13.06.2012

Po neopakovatelné pražské premiéře divadelně-interaktivní výstavy Ambrosia v Kostele sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí konečně přichází první pražská repríza. Nenechte si ujít tuto jedinečnou divadelně-duchovní záležitost 20. června od 19 hodin v Kostele sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí. Vstupné: 100 Kč. Trailer k incenaci najdete na: http://www.youtube.com/watch?v=uXOriDMRxMo a fotografie z pražské premiéry v sekci Galerie. Kdo nemůže večer, má šanci ve stejný den dopoledne od 9 hodin zajít na představení pro školy.


GEISSLERS ZAHRAJÍ PRO NÁVŠTĚVNÍKY PRAŽSKÝCH PARKŮ
13.06.2012

Divadelní parkování aneb tragikomický divadelní piknik v pražských parcích - název víkendového Geisslers mini festivalu, který proběhne 16. a 17. června v parku na Petříně a ve Stromovce. V sobotu hned vedle petřínské rozhledny a v neděli poblíž Planetária zahrají Geisslers pro návštěvníky těchto populárních parků svoji úspěšnou barokní "hauptakci" Amor tyran, kterou opět po letech obnovili v novém obsazení. Hraje se vždy od 15 hodin a za vstupné dobrovolné! Přijďte za divadlem si odpočinout do svého oblíbeného parku! Děkujeme za záštitu radnímu hl. města Prahy panu Ing. Václavu Novotnému a panu Markovi Ječménkovi - starostovi Městské části Praha 7.


GEISSLERS DĚKUJÍ ALENĚ ZEMANČÍKOVÉ ZA JEJÍ ČLÁNEK
12.06.2012

4.6.2012 vyšel v deníku Referendum článek Aleny Zemančíkové Divadelní provoz jako svěrací kazajka a amatérská nezávislost, který velmi přesně vystihuje smysl, fungování a působení GH. Částečně i odpovídá na otázku, zda GH jsou profesionálním či amatérským divadlem a jak je lze v současném českém divadelním světě vnímat. Děkujeme moc za takové postřehy a názory! Článek si ve zkrácené podobě můžete přečíst v sekci O nás/Recenze nebo v úplné verzi přímo na stránkách deníku http://denikreferendum.cz/clanek/13300...veraci-kazajka-a-amaterska-nezavislost.

 


GEISSLERS POJEDOU NA TURNÉ DO USA!
12.06.2012

Ve středu 30. 5. se v oregonském Portlandu na druhé straně světa konal benefiční večer na podporu Geisslers turné do USA. Do portlanské hospody MacTarnahan's Taproom (kde se mimo jiné schází každé úterý v měsíci místní česko-slovenská menšina) přišlo 30 hostů, kteří zhlédli ukázky z představení divadla Hand2Mouth, video sestřih Lakomce, zahráli si v aukci a hlavně vybrali téměř $ 1000. Geissleři děkují všem zúčastněným podporovatelům! Geisslers Hofcomoedianten se v říjnu tohoto roku vydají kočovat po východním i západním pobřeží USA, kde zahrají pro publikum v New Yorku, Washingtonu D.C., Portlandu, Ashlandu a Blue Lake v severní Kalifornii celkem 10 představení Lakomce a Chůdařské trilogie.


GEISSLERS PREMIÉRA "POMERANČŮ" PŘESUNUTA!!!
18.04.2012

Omlouváme se všem našim příznivcům a těm, kdo si udělali čas a chystali se na dubnovou premiéru nejnovější GeisslerInscenace Láska ke třem pomerančům. Bohužel jsme byli nuceni přesunout premiéru na jiný termín z důvodů nemoci jednoho z členů. Díky tomuto omezení nejsme schopni náročnou inscenaci dozkoušet do původního dubnového termínu. Těm, kteří si již zarezervovali nebo případně koupili lístky na premiéru, vše samozřejmě vrátíme! Premiéra 28.4. je tedy zrušena, ale již 5.5. od 21 hod se můžete těšit v Ábíčku vůbec poprvé na znovuuvedení naši komicko-činoherní variace na operní tragédii s názvem Andromaché (tentokrát s Vendulou Štíchovou v roli Andromaché). Premiéra Lásky ke třem pomerančům se uskuteční 25.8. od 19 v Comoedien Hausu v Kuksu v rámci dvou festivalů - Theatrum Kuks, a zároveň jako zahajovací představení 2. festivalu zámeckých a klášterních divadel. V Praze se na "Pomeranče" můžete těšit od příští sezóny. Děkujeme všem za pochopení, vstřícnost a neuvadající zájem! 


SPOLEČNOST FRUITISIMO PARTNEREM INSCENACE LÁSKA KE TŘEM POMERANČŮM
17.04.2012

Společnost Fruitisimo se stala partnerem připravované inscenace Láska ke třem pomerančům. Historie společnosti se začala počítat od roku 2003, kdy byla otevřena první prodejna Fruitisimo Ice Cream v pražském OC Palác Flóra. Dalším zlomovým okamžikem bylo uvedení nového konceptu Fruitisimo Fresh a otevření prvního ovocného baru v OC Polus v Bratislavě. Následovala první pobočka Fruitisimo Fresh v ČR, na jaře 2007 v Centru Chodov. V současnosti již celkový počet poboček Fruitisimo přesáhl číslo 20. Oba koncepty, Fruitisimo Ice i Fruitisimo Fresh, jsou vyvinuté s ohledem na zákazníky. Fruitisimo nabízí zdravé, kvalitní a také nové produkty, které nejsou v ČR obvyklé či běžně dostupné (více než 60 druhů čerstvých fresh džusů, koktejlů, salátů a ovoce a více než 40 příchutí kopečkové zmrzliny, zmrzlinové poháry, koktejly a ledové tříště). Všechny produkty připravují pečlivě dle receptur s využitím čerstvých a vysoce kvalitních surovin. Geisslers si váží jejich partnerství.


NOVÁ FOTOGALERIE Z PRAŽSKÉ PREMIÉRY AMBROSIE
25.03.2012

Pavel Matoušek pro Geisslers nafotil úžasnou kolekci fotografií z nezapomenutelné pražské premiéry Ambrosie, která proběhla první jarní den 21.3. v Kostele sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí. Kdo byl přítomen, může si v sekci Galerie připomenout tento jedinečný zážitek a kdo se nedostavil, díky těmto fotografiím zjistí, o co přišel. Geisslers děkuji všem, kteří se na této akci podíleli a kteří ji umožnili. V květnu a červnu se můžete těšit na reprízy. 


NOVÁ GEISSLERS PREMIÉRA V DUBNU!!!
08.03.2012

Geisslers připravují novou premiéru! Intenzivně nyní zkoušejí fantasmagorickou pohádkovou variaci na zbrusu nový a úplně první do češtiny přeložený zápis scénáře reformátora klasické komedie dell´arte Carla Gozziho Láska ke třem pomerančům. Premiéra této důvtipné analýzy pohádky o závislosti na vitamínech proběhne 28.4. ve 21.00 na malé scéně (Ábíčko) divadla ABC. Již nyní si můžete rezervovat lístky na webu Městských divadel pražských. Fotografie ze zkoušek naleznete v sekci Galerie/Pomeranče-zkoušení.


NOVÝ TERMÍN PRAŽSKÉ PREMIÉRY AMBROSIE!
07.03.2012

Po zrušeném prosincovém termínu, kdy jsme drželi státní smutek za Václava Havla, je tu konečně nové datum pražské premiéry Ambrosie. Divadelně-interaktivní výstavu o sv. Ambrožovi a pokání císaře Theodosia si budete moci konečně v Praze projít dne 21.3. od 19 hodin v Kostele svatého Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí. Vstupenky za 100 Kč se budou prodávat na místě. Pokud večer nemůžete, nabízíme ještě dopolední termín pro školy od 9 hodin tamtéž. 


GEISSLERS 23.NEJOBLÍBENĚJŠÍM DIVADLEM ROKU!
07.03.2012

Geisslers se v anketě i-divadla.cz o nejoblíbenější divadlo roku 2011 umístili na krásném 23. místě ze všech divadel ČR! Hlasovat mohli všichni zaregistrovaní uživatelé serveru i-divadla, tudíž diváci! Toho si tedy velmi ceníme, že diváci se pomalu učí vyslovovat náš krkolomný a těžko zapamatovatelný, ale již historicky prověřený, název. V anketě se dále umístil Don Juan jako inscenace roku, Vendula Štíchová figurovala v anketě o nejlepší ženský herecký výkon roku za postavu Anežky také v Don Juanovi, dále se umístily Kristýna Šrolová a Hana Stehlíková za kostýmy k Donu Juanovi v sekci jiný umělecký počin roku a gratulace ještě patří našemu novému členovi - Ivanu Luptákovi - za krásné 6. - 8. místo v anketě o mužský herecký výkon za roli Johana v inscenaci Po Fredrikovi, která sice vznikla v produkci Divadla Letí a hraje se ve Švandově divadle, ale v režii Petra Haška. Celkové výsledky ankety najdete na http://www.i-divadlo.cz/anketa-2011-nejoblibenejsi-divadlo-roku


PRAHA A MINISTERSTVO PODPORUJÍ GEISSLERS
07.03.2012

Naše občanské sdružení Geisslers Hofcomoedianten o.s. obdrželo od Hlavního města Prahy a Ministerstva kultury ČR příspěvek na celoroční činnost divadla pro rok 2012! I díky tomu se v tomto roce budou moct uskutečnit dvě pražské premiéry (ještě mimo avízované pražské premiéry Ambrosie 21.3.), jedna kukská plenérová premiéra a snad i dokonce dva festivaly Geisslers - jeden v Královéhradeckém a Pardubickém kraji (během zářijových víkendů proběhne na různých místech východočeského kraje již 2. festival zámeckých a klášterních divadel) a druhý festival v Praze (na červen Geisslers plánují "Divadelní parkování" po pražských parcích). Díky grantu Hlavního města Prahy budeme moci udržet pravidelné vystupování dvakrát v měsíci na Malém sále divadla ABC. To jsou docela dobré zprávy, ne? Děkujeme oběma institucím.


GEISSLERS OPĚT OBDRŽELI DVA HLASY V ANKETĚ DN 2011!!!
14.01.2012

Geissleři, stejně jako v loňském roce s inscenací Fitzli Putzli, obdrželi i za rok 2011 dva hlasy v ankětě Divadelních novin o inscenaci roku. Tentokrát zabodovali s projektem Ambrosia. Připojujeme citaci z článku Divadelních novin z 10.1. 2012:

Michal Zahálka: "Urodilo se mnohé podařené, ale zážitek z večerní návštěvy zdivadelněného prostoru královéhradeckého kostela Nanebevzetí Panny Marie, který hrál jednu z hlavních rolí ve výrazně autorské adaptaci Campionovy jezuitské hry Ambrosia v provedení pražsko-kukského souboru Geisslers Hofcomoedianten (r. Petr Hašek), patřil k těm mimořádným."

Alena Zemančíková: "Geisslers Hofcomoedianten: Ambrosia, r. Petr Hašek, Geisslers Hofcomoedianten Kuks. Inscenace, která nejrůznějšími způsoby na několika místech v kostele a jeho nejbližším okolí rozehrává motivy a události ze života jednoho s církevních učitelů sv. Ambrože. Zážitkové divadlo pro všechny smysly, tvar proměnlivý podle podoby kostela, kde se hraje, a nakonec, když se věc povede, i divadelně zprostředkovaný mravní apel."

Hlasů si velmi vážíme a děkujeme za ně!


GEISSLERS ZAHÁJILI ZKOUŠENÍ NOVÉ INSCENACE!
08.01.2012

Máme pro vás dobrou zprávu! Geisslers Hofcomoedianten pro vás začali zkoušet novou - v pořadí již 16. - inscenaci! V pátek 6.1. se celý inscenační tým sešel na slavnostní první zkoušce, kde kromě zbrusu nového překladu Kateřiny Bohadlové, byla představena i celková dramaturgická a výtvarná koncepce inscenace, samozřejmě se nezapomnělo i na historické pozadí a okolnosti vzniku celého textu, včetně seznámení a představení celého týmu a obsazení. V režii Petra Haška, za dramaturgické podpory Otakara Faifra ve scéně, kostýmech a maskách Jitky Nejedlé a Kristýny Šrolové, v silné produkci Marie Kolářové a Tomáše Michálka (a doufejme, že i za finančního přispění grantu MK ČR!) budou si hrát Kristýna Matějová, Blanka Vávrová, Vendula Štíchová, Václav Chalupa, Martin Bohadlo, Aleš Pospíšil a nově také Ivan Lupták. Po dlouhé debatě nad termíny zkoušení se dospělo k závěru, že na začátku března 2012 by mohla být na světě nová GeisslersInscenace s názvem Láska ke třem pomerančům od Carla Gozziho - pohádka plná vitamínů! 


Předvánoční pražská premiéra Ambrosie je kvůli státnímu smutku ZRUŠENA
20.12.2011

Ambrosia 21.12. v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Karlíně se ruší kvůli státnímu smutku. Nahradnim terminem bude jeden z následujících termínů 11.1., 18.1., 25.1. nebo 1.2.. Děkujeme za pochopení.
G. H.


PŘEDVÁNOČNÍ PRAŽSKÁ PREMIÉRA AMBROSIE
07.12.2011

Zveme všechny příznivce Geisslers Hofcomoedianten a zejména jejich jedinečné a netradiční divadelně-interaktivní výstavy Ambrosia, která byla letos nominována na Cenu Divadelních novin 2011 v oboru Alternativní divadlo, na (již konečně!) pražskou premiéru této inscenace odehrávající se v kostele. Geisslers si schovávali pražské uvedení na předvánoční adventní čas, do kterého návštěva kostelů patří. Proto příjďte navštívit Kostel svatého Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí dne 21.12., v 18.00 se zde otevře divadelní výstava o sv. Ambrožovi a pokání císaře Theodosia. Pojďte si s námi projít pokáním sv. Ambrože, který se v Čechách okolo kostelů oslavoval právě v prosinci (7.12.)! Jednotné vstupné: 100 Kč.


JEDINEČNÁ GEISSLERS TRIKA
16.10.2011
  • Ke svým desátým narozeninám si Geisslers Hofcomoedianten nechali vyrobit speciální Geisslerovská trika s dlouhým rukávem ve svém nově-divadelním barokním stylu. Pokud se chcete také stát jeho majitelem, napiště našim produkčním (tomas@geisslers.cz nebo marie@geisslers.cz) a za krásných 250 Kč je triko vaše!
  • K dispozici máme posledních pár kusů a to v následujících velikostech:  
  • Dámská: M-4x
  • Pánská: M-1x a L-6x    

NOVÁ FOTOGALERIE Z FESTIVALU ZÁMECKÝCH DIVADEL
16.10.2011

Podívejte se na našich webových stránkách na zbrusu novou fotogalerii ze všech dnů a míst našeho prvního ročníku putovního festivalu po klášterních a zámeckých divadlech, který jsme uskutečnili v závěru srpna 2011. Naleznete zde fotografie pana Prokeše z opuštěné jezuitské koleje v Jičíně, nebo fotografie Jana Záliše z broumovského kláštera či momentky Kláry Škodové ze všech nádvoří náchodského zámku, a nebo fotografie manželů Benčových z 10. narozenin Geisslers Hofcomoedianten. Všem fotografům děkujeme. Gelerii naleznete v sekci Galerie. 


GEISSLERS OSLAVÍ SILVESTRA V HOSTINCI U ZLATÉHO SLUNCE V KUKSU
10.10.2011

Geisslers Hofcomoedianten by chtěli všechny přátelé, kamarády a známé pozvat na společný silvestrovský večer, který se letos bude konat v hostinci U Zlatého slunce v Kuksu. Všichni jste moc zvaní, celý lokál je zarezervován pro Geisslery a jejich hosty, je zde i možnost přespání za symbolickou cenu. Pojďte s námi přivítat nový rok a důstojně se rozloučit s uplynulým, tak významným a zlomovým pro naše divadlo! ...a ještě k tomu v našem milovaném Kuksu! Prosím, dejte vědět naší produkci, že přijedete, abychom s vámi počítali.


VSTUPENKY NA DONA JUANA ON LINE!!!
10.10.2011

Vstupenky na pražské reprízy Dona Juana na malém sále Divadla ABC si můžete rezervovat on line přes web Městských divadel pražských. Jelikož kapacita sálu je omezená, je dobré si lístky s předstihem rezervovat přes počítač nebo telefonicky zavolat na pokladnu Městských divadel pražských. Nejbližší reprízy jsou: 16.10. od 20 hodin a 6.11. od 17 hodin. GH hrají pravidelně každý měsíc na prknech Městských divadel pražských!


AMBROSIA NOMINOVÁNA NA CENU DIVADELNÍCH NOVIN
10.10.2011

Inscenace Ambrosia byla nominována na cenu Divadelních novin za uplynulou sezónu 2010/2011 jako nejlepší inscenace v kategorii alternativní divadlo. Ocitla se tak mezi 16 dalšími nominovanými (Jan Mikulášek, Jan Nebeský, Alice Nellis, Rosťa Novák, Jiří Adámek a další) profesionálními a nezávislými divadly. Cenu nakonec Ambrosia nezískala, ale doufejme, že tento úspěch u kritiky pomůže v prosinci uskutečnit plánovanou Pouť sv. Ambrože po kostelích Čech a Moravy. Sledujte naše aktuality, budeme již brzo informovat, v jakém kostele budete mít v adventu možnost shlédnout naši Ambrosii.


IMPRESÁRIO GEISSLERS OBDRŽEL POCTU NEXT WAVE 2011
09.10.2011

Impresário Stanislav Bohadlo a potažmo i Geisslers obdrželi 7.10. na slavnostním a hodně "alternativním" (ve špatném slova smyslu) večeru v Divadle Na Zábradlí poctu festivalu ...příští vlna/next wave za producentský počin roku! Citujeme odůvodnění poroty:

"Producentský počin roku: doc. PhDr. Stanislavu Bohadlovi, CSc. zakladateli festivalu barokní kultury Theatrum Kuks, který se letos konal již podesáté a který iniciuje, objevuje a přináší progresivní hudební a divadelní projekty současných umělců inspirovaných bohatou tradicí evropské barokní kultury. Duchovnímu otci myšlenky znovuzaložení divadelního souboru Geisslers Hofcomoedianten, jehož tradice sahá až do doby českého barokního mecenáše umění F. A. Šporka a který pracuje moderními prostředky soudobého fyzického a výtvarného divadla, což letos doložil site-specific projektem Ambrosia vracejícím divadlo do prostor křesťanských kostelů. A v neposlední řadě znovuzakladateli a již deset let provozovateli budovy Comoedien Haus v Kuksu, kde tyto své aktivity mohou Geisslers kontinuálně připravovat a realizovat."

Přestože si o české divadelní alternativě můžeme myslet cokoliv, moc si dané pocty vážíme a děkujeme za ni!


PRAŽSKÉ LEGENDY NA DVOU VÝZNAMNÝCH MEZINÁRODNÍCH FESTIVALECH
27.09.2011

Pražské legendy na konci září zaujali na dvou významných mezinárodních loutkářských festivalech konaných jednou za dva roky, shodou okolností ve stejném termínu. Nejdříve GH vystoupily se svými Pražskými legendami v režii slovinského loutkáře Matiji Solceho na festivalu Spectaculo Interesse v ostravské Aréně a hned následující den s velkým ohlasem vystoupili na 6. bienále slovinských loutkářů ve zbrusu novém moderním divadle v Mariboru.


UMĚLECKÝ ŠÉF SI ODSKOČIL KE KOLEGŮM
27.09.2011

20. září mělo ve Studiu Švandova divadla premiéru slavné švédské monodrama Po Fredrikovi v hlavní a jediné roli s hercem Divadla Na Zábradlí Ivanem Luptákem v režii Petra Haška a v produkci spřáteleného Divadla Letí. Po úspěšném inscenovaném čtení textu v březnu tohoto roku se celý tým (Petr Hašek, Ivan Lupták, dramaturgyně Marie Špalová a scénografka Jitka Nejedlá) rozhodl nastudovat tuto hru o lásce a smrtelné nákaze jako regulérní plnohodnotnou inscenaci. A jak říká režisér inscenace: "Bylo to nádherné zkoušení." Po Fredrikovi můžete pravidelně každý měsíc vidět ve Studiu Švandova divadla, sledujte měsíční program Švandova divadla.


GEISSLERS PO OSLAVĚ NAROZENIN SLAVÍ ÚSPĚCHY NA FESTIVALECH
27.09.2011

Geisslers v srpnu a v září zažili řadu festivalových úspěchů. Jejich inscenace Lakomce a Ambrosie se několikrát objevila v neoficiální anketě odborníků Zlatý Aloisek 2011 jako nejlepší inscenace 51. Jiráskova Hronova. Poté jejich inscenace Fitzli Putzliho byla nazvána v Kritickém klubu Českého rozhlasu Vladimírem Justem jako vrchol festivalu Theatrum Kuks (i když pro Geisslers byla vrcholem jejich oslava narozenin v Comoedien Hausu). Dále na začátku záři sklízeli nadšené ovace diváků i kritiků na Scénické žatve ve slovenském Martině za jejich inscenaci Lakomce. Úspěšné tažení Lakomce po festivalech bylo zakončeno hlavní cenou festivalu, cenou za nejlepší ženský herecký výkon Vendule Štíchové za Frosinu a zvláštní cenou za scénografii a kostýmy na festivalu FEMAD Poděbrady. Inscenace Fitzli Putzli byla také pozvána do programu Mezinárodního festivalu Divadlo v Plzni. Geissleři mají radost!


SRPNOVÝ GEISSLERS MARATON A DESET SVÍČEK NA DORTU
07.09.2011

Jubilejní desátou sezonu zahájili Geisslers vskutku ambiciózně – dvěma vzájemně se prolínajícími festivaly a velkou narozeninovou oslavou.

I. Festival zámeckých a klášterních divadel připomenul zmizelé, přestavěné nebo úplně zapomenuté barokní divadelní budovy v Královéhradeckém kraji. Geisslers odehráli čtyři celovečerní inscenace a dvanáct pouličních představení Chůdařské trilogie v Jičíně, Broumově, Náchodě, Hradci Králové a Kuksu.
Zdolali únavu i třicetistupňová vedra a vzápětí odstartovali desátý ročník festivalu Theatrum Kuks, a sice hned experimentem – přenesli jezuitskou Ambrosii z kostela do plenéru k sochám novodobé křížové cesty v nedalekých Stanovicích. Ohlasy byly velmi pozitivní. Fitzli-Putzli se tentokrát odehrál před hřbitovní zdí za kukským hospitálem a propojil tak nejen jednotlivé aspekty Šporkovy osobnosti, ale také říši živých s říší mrtvých (nejedná se o skrytou metaforu herci versus publikum, jehož reakce byly více než živé :-) Sobotní program byl pro Geisslery asi nejnáročnější. Odehráli kompletní Chůdařskou trilogii, Dona Juana a nakonec ještě pořádně zapařili.
Geisslers narozeninový večírek hudebně doprovázeli Čilágos a sami Geissleři se postarali o zčásti improvizované, zčásti povedené a zčásti méně povedené kulturní vložky ze života souboru. Předvedli Geisslers znělky, zazipovaný soubor všech dosavadních inscenací formou živých obrazů a objevila se i Magdalena Kožená. Organizovanou zábavu zakončil prskavkový ohňostroj, přípitek domácím šampaňským a sfouknutí deseti svíček na dortu. Vše, co následovalo poté, bylo již neorganizované, přesto však výsostně zábavné a geisslerovsky akční.

Geisslers děkují všem za účast a všem přátelům i sponzorům za dary.
Festivalový zpravodaj Michala Zahálky a fotky manželů Benčových z Geisslers inscenací na: www.facebook.com/TheatrumKuks


HOST I. FESTIVALU ZÁMECKÝCH A KLÁŠTERNÍCH DIVADEL
01.08.2011

Do programu našeho I. festivalu zámeckých a klášterních divadel přibyl speciální host: mladý mezinárodní soubor komedie dell´arte s názvem Masks on Stage! Soubor je složen z herců z Itálie, Francie, Německa, Brazílie, Španělska a Čech. Festival Theatrum Kuks a potažmo i Geisslers Hofcomoedianten jsou jedním z partnerů tohoto velmi energického a živého souboru mladých studentů pouličního divadla a komedie dell´arte. GH měli tu čest spolupodílet se na organizaci a lektorování několika workshopů, které v průběhu dvou měsíců (březen-duben) účastníci dvouleté mezinárodní školy Masks on Stage absolvovali právě v Kuksu (viz. společné představení s 1.ročníkem KALD DAMU Gastronomia dell´arte). Masks on Stage vystoupí na našem festivalu 23. 8. od 20.45 se svojí nejnovější inscenací dle klasické antické Plautovy komedie Casina na IV. nádvoří náchodského zámku před turionem, kde původně sídlilo kurónské zámecké divadlo (v případě nepříznivého počasí v Ratibořickém sále). Máme se na co těšit! Spolu s Casinou můžete vidět na bezprostředně navazujícím festivalu Theatrum Kuks další jejich inscenaci s názvem Pinocchio. Program festivalu Theatrum Kuks na www.theatrum.zde.cz   


I. FESTIVAL ZÁMECKÝCH A KLÁŠTERNÍCH DIVADEL
15.07.2011

aneb

Oslavy 1. dekády Geisslers Hofcomoedianten a jejich nového barokně-divadelního stylu v prostorách bývalých zámeckých a klášterních divadel Královéhradeckého kraje

Ve svém novém projektu se GH zaměřili na připomenutí bohaté kulturní tradice zámeckých divadel Královéhradeckého kraje. Během srpnového týdne (21. – 27. 8.) uspořádají za podpory Královéhradeckého kraje, Nadace Život umělce, Kulturní a sportovní nadace města Náchoda a města Jičín ve spolupráci se správci a majiteli jednotlivých objektů bývalých zámeckých a klášterních divadel v Královéhradeckém kraji soubor několika představení a krátkých přednášek připomínajících divadelní tradici daných míst. Jedná se celkem o pět míst v Královéhradeckém kraji, kde je doložena nebo dokonce dochována existence zámeckého nebo školního (klášterního) divadla 17., 18. a 19. století. Na jednotlivých místech pak GH uspořádají během jednoho dne buď přímo v objektu divadla (pokud to současný stav umožňuje), nebo v jeho nejbližším okolí připomínku této divadelní historie v podobě krátkých plenérových pouličních inscenací (Chůdařská trilogie v odpoledních hodinách), přednášky o divadelní historii a podobě místního divadla fundovaným odborníkem (vždy před večerní inscenací) a jedné celovečerní inscenace, vzniklé na základě barokní předlohy (Fitzli Putzli, Ambrosia, Andromaché, Don Juan).

Jednotlivými místy s historickou divadelní tradicí v Královéhradeckém kraji jsou: nedochované jezuitské školní divadlo v Hradci Králové (dnešní Nové Adalbertinum – Biskupská knihovna), nedochované jezuitské školní divadlo v Jičíně (areál jezuitské koleje, bývalých kasáren – vojenské kino), nedochované benediktinské klášterní a školní divadlo v Broumově (areál Broumovského kláštera), částečně dochované zámecké divadlo v Náchodě (Státní zámek Náchod) a znovuobnovené lázeňské divadlo v Kuksu (Comoedien-Haus Kuks).

http://www.geisslers.cz/gallery/lide/4e207b2803761IMG_1113.JPG

Zároveň je festival míněn jako připomínka desetiletého výročí fungování festivalu barokního divadla, hudby a umění Theatrum Kuks, který na festival zámeckých divadel přímo navazuje, a zejména je oslavou deseti let od znovuzaložení a úspěšného fungování Geisslers Hofcomoedianten, která s úspěchem prosazuje svůj nový barokně-divadelní styl.

Závěrečné představení festivalu se odehraje 27. 8. na domovské scéně Comoedien Hausu v Kuksu (zároveň i v rámci festivalu Theatrum Kuks 2011), po kterém se uskuteční neformální oslava desátých narozenin Geisslerů hudbou, divadlem, jídlem, pitím a předáváním výročních cen „Geisslers“ za přítomnosti dosavadních členů, spolupracovníků, kolegů, mecenášů, vzácných hostů, kritiků, obdivovatelů a věrných diváků.   

Ambicí projektu je duchovně a společensky „znovuobnovit a zrestaurovat“ místa s kulturně-divadelní tradicí ve východních Čechách a v následujících ročnících zapojit do programu i další lokace.

program I. festivalu zámeckých a klášterních divadel:

21. 8. Jičín (jezuitské školní divadlo v dnešním areálu kasáren – Jezuitská kolej)

15,00 Křesťanské hodiny – Valdštejnovo náměstí         

16,00 Ptáčnice – Valdštejnovo náměstí

20,00 Křesťanské hodiny – areál kasáren (Jezuitská kolej)

20,15 Úvod o jezuitském školním divadle v Jičíně a prohlídka původních prostor Jezuitské koleje

20,45 Fitzli Putzli - areál kasáren  http://www.geisslers.cz/gallery/lide/4e207afd6e3bdIMG_1047.JPG

22. 8. Broumov (Benediktinské klášterní a školní divadlo v Broumovském klášteře)

14,00 Hráč – nádvoří kláštera

15,00 Hráč – nádvoří kláštera

18,00 Křesťanské hodiny – Mírové náměstí        

20,00 Ambrosia + úvod o Benediktinském klášterním a školním divadle v Broumově

          - klášterní kostel sv. Vojtěcha

23. 8. Náchod (zámecké divadlo)

14,00 Ptáčnice – nádvoří zámku

16,00 Křesťanské hodiny – náměstí T.G.M.

http://www.geisslers.cz/gallery/lide/4e207b6de7173IMG_1185.JPG

20,00 Hráč – Piccolominská zahrada, zámek

20,30 přednáška a prohlídka původních prostor zámeckého divadla v Náchodě v turionu 4. nádvoří

21,00 Don Juan – zámecké sklepení

24. 8. Hradec Králové (jezuitské školní divadlo v prostorách Nového Adalbertina)

14,00 Křesťanské hodiny – Velké náměstí

16,00 Ptáčnice – Velké náměstí

20,00 Hráč – nádvoří Nového Adalbertina

20,30 přednáška o jezuitském školním divadle v Hradci Králové v prostorách Biskupské knihovny

21,00 Andromaché – nádvoří Nové Adalbertinum

http://www.geisslers.cz/gallery/lide/4e207ac0696575980_1167014104191_1493095828_30444050_345070_n.jpg

27. 8. Kuks  (Comoedien Haus – lázeňské divadlo)

12,00 Křesťanské hodiny – u Herkomanna v Kuksu

13,00 Hráč – Comoedien Haus v Kuksu

14,00 Ptáčnice – nad kaskádovým schodištěm v Kuksu

19,00 přednáška o Šporkově divadle v Kuksu a v Praze (Comoedien Haus)

19,15 Don Juan – Comoedien Haus

21.00 Geisslers narozeniny (hudba, jídlo, pití a divadlo) – Comoedien Haus

Všichni jste srdečně zváni!


GEISSLERS POPÁTÉ A PĚTKRÁT NA 81. JIRÁSKOVĚ HRONOVĚ!
15.07.2011

81. Jiráskův Hronov (s velkou trochou nadsázky) bude ve znamení Geisslers Hofcomoedianten. Geissleři totiž v rámci hlavního programu i mimo něj budou vystupovat během "svátku českého amatérského divadla" celkem v pěti dnech! Hned v úvodu festivalu 5. 8. v Čapkově sále od 21.00 budete mít možnost shlédnout jejich retro-byznysového Lakomce, poté v sobotu 6. 8. na oficiální zahájení přispějí Geissleři ke slavnostní atmosféře svojí 1. částí Chůdařské trilogie s názvem Křesťanské hodiny - před schodištěm divadla v 15.30. Kompletní Chůdařská trilogie pak bude k vidění následující den 7. 8. v odpoledních hodinách v parku A. Jiráska v rámci Vavřinecké poutě. Na netradiční představení nejstarší dochované jezuitské hry Ambrosia v podobě interaktivní divadelní výstavy se můžete těšit 11. (od 16.30 a 20.00) a 12. 8. (od 14.00 a 19.30) v kostele Všech svatých v Hronově. GH vystupují na JH po páté za sebou (2007 Amor tyran, 2008 Ani muk! Nepomuk!, 2009 Andromaché, 2010 Fitzli Putzli). Berme to jako dárek k desátým narozeninám Geisslers!   


SLAVÍME, SLAVÍME, SLAVÍME, SLAVÍME (4 x)!
29.06.2011

1. Letos slavíme 10 let od prvního (tehdy "nultého") ročníku festivalu THEATRUM KUKS v roce 2002. Doufali jsme tehdy, že se nám podaří "vrátit" do Sporckových barokních lázní jevištní umění, aby Aliprandiho stavby, Braunovy sochy a Rentzovy rytiny slyšely a viděly něco z toho, co je obklopovalo při jejich narození. Jako site specific festival jsme hudbu, divadlo, tanec a land-artové projekty zavedli i s diváky do lázeňského sklepení, na kaskádové schodiště, na lázeňskou terasu, na půdorys bývalého zámečku, do sklepa Lázeňského domu čp. 58, k Herkomanovi, do Comoedien-Hausu, na Labe, k Domu filozofů, do hrobky, kostela, lapidária, refektáře, lékarny, hospitální vchodové chodby, na terasu před kostelem, k sochám před hospitálem, do zahrady, nádvoří, Galerie vín, hraběcích pokojů, zahradního domku, Hubertova dvora, do Braunova Betléma, do kostelů v Žirči a Choustníkově Hradišti včetně procesí od božích muk v Kuksu, z Betléma či z Hradiště do Žirče. V těchto třiceti místech se zpravidla před deseti lety nehrálo, nezpívalo, netančilo. Splnili jsme si tak postupně i další cíl - spojit konečně oba břehy Kuksu do jednoho kumštýřského světa. A podařilo se i to, co se nezdálo pravděpodobné a co začalo Rademinovým Amorem Tyranem v Comoedien-Hausu: vyhledávat a realizovat původní sporckovské a kukské hry, skladby a texty. Dnes jich je už tolik, že máme více plánů než času. Nebo přeháním?http://www.geisslers.cz/gallery/web/4dada186762efGeisslers_v_Maďarsku.jpg

2. Slavíme letos také 10 let od ustavení herecké společnosti Geisslers Hofcomoedianten, která pod režijním vedením Petra Haška vytvořila v Kuksu osobitou generační "neobarokní" poetiku ve dvaceti světových premiérách  a zároveň "návodech", jak pochopit, uchopit a vzchopit ztracené, zapomenuté i zatracené barokní texty pro současné publikum. Geisslers dnes vyhrávají soutěže a přehlídky, sbírají ceny a nominace a jezdí na zahraniční festivaly. Nebo přeháním?http://www.geisslers.cz/gallery//4d9711245b548IMG_2088.JPG

3. Slavíme i to, že se nám společně s Geisslers Hofcomoedianten podařilo vstoupit do mezinárodního projektu pěti festivalů a souborů (I, E, F, D, CZ) při přípravě a realizaci mezinárodní školy commedia dell´arte MASKS ON STAGE, podpořenou unijním grantem CULTURE2000, jejíž český běh se odehrával v Kuksu od 9. března letošního roku. Přestože jednotlivé dílny, kurzy a výuka probíhaly bez zvláštní pozornosti blízkého i vzdálenějšího okolí, považujeme přítomnost mezinárodní herecké skupiny v Kuksu za vrchol dosavadního snažení o návrat Kuksu na mapu evropského divadelního světa. Nebo přeháním?http://www.geisslers.cz/gallery/web/4daee625a269b19a.JPG

4. Slavíme letos i to, že herci, muzikanti, zpěváci, tanečníci, výtvarníci - zkrátka divadlo bylo v Kuksu na počátku toho, že hospitál i obec stojí dnes na prahu velkolepé rekonstrukce hospitálního i lázeňského břehu. Nebo přeháním?

Tím vším je THEATRUM KUKS jedinečný mezi festivaly na celém světě. Nebo přeháním?

Stanislav Bohadlo


GEISSLERS NA FESTIVALU EVROPSKÝCH REGIONŮ
29.06.2011

Geisslers, jako již tradičně, vystoupili na jedinečném hradeckém Festivalu evropských regionů. Tentokrát se třemi inscenacemi, čtyřmi představeními a poprvé i v hlavním programu. Dvakrát Pražské legendy na Amátce (dokonce i opona hořela!), zbrusu nový Don Juan ve zbrusu novém festivalovém sklepním prostoru Komenium a neopakovatelnou atmosféru mělo představení Ambrosia v kostele na Nebevzetí Panny Marie na Velkém náměstí. Všechna představení zcela zaplněna diváky (kostel praskal ve švech) vstřícná a operativní produkce, vyšla recenze, rozhovor, řada kladných ohlasů, nových kontaktů a setkání. Co si od festivalu více přát?! Hradec a jeho živý dvojfestival (Regiony a OpenAir) mají od Geisslers jedničku!


NOVÁ GEISSLERS INSCENACE ODPREMIÉROVÁNA!!!
10.06.2011

5. 6. Geisslers Hofcomoedianten započali novou éru svého pražského působení. Městská divadla pražská nabídly GH pravidelné hostování a možnost zkoušení ve svých prostorách malé scény Ábíčka divadla ABC. Tuto novou éru GH otevřeli hned premiérou své inscenace vzniklé na motivy východočeské hry o Donu Juanovi s názvem Strašlivé hodování. GH tímto chtějí poděkovat všem, kdo se o úspěšné uskutečnění premiéry zasloužili (ochotných příznivců nebylo málo!) a zejména bychom chtěli poděkovat divákům, kteří na nás do nového prostoru přišli, zaplnili sál, přijali naši novou inscenaci a ještě s námi strávili moc příjemný večer v divadelním klubu. Moc děkujeme za skvelé přijetí a těšíme se na opětovnou návštěvu Městských divadel pražských, kde budeme pravidelně jednou až dvakrát do měsíce v sezóně uvádět naše Geisslers inscenace. Nejbližší možnou příložitost budete mít na začátku příští sezóny, kdy 8. 9. od 20 uvedeme opět našeho Dona Juana.


ÚSPĚŠNÁ AMBROSIA
10.06.2011

Netradiční divadelní výstava o sv. Ambrožovi s názvem Ambrosia podle nejstarší dochované jezuitské hry na našem území slaví úspěchy! Ambrosia se stala vítěznou insenací 50. Šrámkova Písku a zaznamenala tam velmi vřelé přijetí nejen u festivalového publika, ale i náhodných kolemjdoucích a zejména duchovních správců kostela sv. Kříže, kde se výstava uskutečnila (jmenovitě velký dík za ochotu a otevřenost otci Františkovi). Citace z hodnocení poroty: "Představení mne zasáhlo v tom, jak fungovalo v mnoha vrstvách najednou, čas mi nediktuje divadlo, ale já trávím čas s divadlem a všechno úžasně funguje dohromady (Adámek), považuji to za jednu z nejcennějších věcí, které jsem v poslední době viděl a zajímá mě návrat divadla do kostela (Císař), představení má tu moc, že mi sáhlo i do svědomí (Zemančíková)." 3. 6. bylo možné si prohlédnout výstavu Ambrosia, tentokrát v nesakrálním prostoru, v náchodské zámecké galerii bývalé jízdárny, kde pro návštěvníky Deset deka festivalu inscenace ve výstavních prostorách také zajímavě a netradičně zafungovala. Děkujeme za všechny ohlasy. Instalace Ambrosia se dále uskuteční 26. 6. od 21.00 v Hradci Králové v kostele Panny Marie na Velkém náměstí v rámci festivalu Divadelních regionů a 25. 8. na nové křížové cestě ve Stanovicích u Kuksu při zahájení festivalu Theatrum Kuks. Pro další reprízy sledujte naše stránky www.geisslers.cz


GASTRONOMIA DELL´ARTE NA TURNÉ
10.06.2011

Ve dnech 9. až 14. 5. se mezinárodní škola Masks on Stage a 1. ročník herectví KALD DAMU zúčastnili krátkého turné v Maďarsku a na Slovensku v produkci Geisslers Hofcomoedianten a za lektorování Matiji Solceho a Petra Haška s inscenací Gastronomia dell´arte, která vznikla během společné dílny těchto dovu škol v Kuksu v dubnu tohoto roku. Tento dvacetičlenný energií nabitý ansámbl s maskami a loutkami s velkým úspěchem vystoupil na zahradní slavnosti loutkového divadla v Keckemétu (do představení byli zapojeni i místní herci), dále 11. 5. se Gastronomia objevila v rámci festivalu Visegrádské 4 - Setkání ve slovenské Nitře v přeplněném klubu Tatra Starého divadla Karola Spišáka a nakonec studenti vystoupili 14. 5. v netradičním prostoru řeckého ortodoxního kostela v maďarském Gyoru v rámci festivalu pěti kostelů. Doufejme, že se podobná akce ještě někdy podaří uskutečnit! V létě v Kuksu (festival Theatrum Kuks) se můžeme těšit na nové představení Masks on Stage s názvem Pinocchio, která právě vzniká v Itálii. 


LEGENDY NA ŽIŽKOVSKÉ VĚŽI
07.06.2011

V pondělí 13. 6. se v rámci festivalu Žižkov sobě uskuteční dvě unikátní představení Pražských legend ve vyhlídkové kabině Žižkovské věže. Nepropásněte tuto unikátní příležitost vidět pražské legendy nad živým panoramatem Prahy! Kapacita je omezená - pouze 20 vstupenek na jednotlivé představení. Hrajeme od 18 a od 20. Předprodej vstupenek za 80 korun (tolik stojí vstup na vyhlídku) začíná od středy 8. 6. přímo v Žižkovské věži!


ZAČÍNÁ PŘEDPRODEJ NA PREMIÉRU JUANA
29.04.2011

Od pondělí 2. 5. máte možnost si zarezervovat nebo přímo zakoupit vstupenky na premiéru naši nové inscenace Don Juan aneb Strašlivé hodování, která se bude konat 5. 6. od 19.00 v Malém sále divadla ABC. Lístky zakoupíte za jednotnou cenu 150 Kč v pokladnách Městských divadel pražských nebo přímo přes internet na adrese https://vstupenky.mestskadivadlaprazska.cz/. Omezená kapacita! 


GEISSLERS NA MALÉ SCÉNĚ DIVADLA ABC!!!
22.04.2011

Náš jedinečný divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten z Kuksu bude od nové sezóny 2011/2012 pravidelně hostovat na Malé scéně ABC! Už však v neděli 5.6. od 19.00 tam uvedou premiéru svoji nejnovější hry Don Juan aneb Strašlivé hodování! Všichni přijďte na premiéru a po prázdninách pravidelně na Geisslery do Ábíčka! Díky Městským divadlům pražským za tuto možnost!


NOVÁ GEISSLERS PREMIÉRA!!!
17.04.2011

5.6. ve 19.00 v Divadle ABC - Abíčko proběhne oficiální premiéra nové GeisslersInscenace - Don Juan aneb Strašlivé hodování na motivy vůbec prvního rukopisu loutkové hry u nás. Již teď si rezervujte termín a přijďte. Anotaci k inscenaci si můžete přečíst v Repertoáru a fotografie z prvního poloveřejného uvedení najdete v Galerii.


1. uvedení GeisslersJuana už zítra!
14.04.2011

A je to tady! Zítra /15.4. od 20:00/ v Malém vinohradském divadle se uskuteční poloveřejné první uvedení Dona Juana. 

Již brzy také zveřejníme oficiální termín a místo PREMIÉRY! 

Těšte se! Opravdu je na co!  

Geisslers!


MEZINÁRODNÍ ŠKOLA KOMEDIE DELL´ARTE V KUKSU
02.04.2011
Od začátku března do poviny dubna probíhá v Kuksu jeden semestr mezinárodní školy komedie dell´arte Masks on Stage, jejímž partnerem je za ČR festival Theatrum Kuks. Na průběhu české účasti se významně podílejí i Geisslers Hofcomoedianten. Po lektorování Kateřiny Bohadlové a Petra Haška v Německu na téma stavba dramatické situace se devíti studentů z Německa, Itálie, Francie, Španělska a ČR, kteří se mezitím přesídlili do Kuksu, ujali Kristýna Matějová a Martin Bohadlo, aby je naučili chůdařskému umění. Po teoreticko-praktické přednášce Kateřiny Bohadlové o komedii dell´arte, její historii a tvorbě scénářů se studenti věnovali výrobě vlastních loutek pod vedením výtvarníka, řezbáře a scénografa Jiřího Nachlingera. Následovalo 14denní unikátní a velmi obahacující propojení dvou principů (loutkového a hry s maskou) a dvou škol ( 1. ročník KALD DAMU a mezinárodní škola Masks on Stage). Tato dvacetičlenná skupina studentů za týden společně vytvořila pod vedením Matiji Solceho a Petra Haška představení Gastronomia dell´arte, hrající si právě s principy a charaktery komedie dell´arte. Toto představení pak prezentovali během týdne na různých místech a v různých prostorech (Šporkův mlýn ve Stanovicích, Jiráskovo gymnázium v Náchodě, Kavárna pod Palmami v Kudowě Zdrój, ZUŠ Jaroměř - spojeno s krátkým workshopem, Kavárna Beránek v Náchodě, Diskcafé v Praze, Studio Divadla DRAK v Hradci Králové). Po ukončení společného turné se studenti Masks on Stage věnovali akrobatické dílně s německou lektorkou. Následovat bude žonglérská dílna s Václavem Jelínkem a hudební dílna se Stanislavem Bohadlem. V průběhu května se připravuje opětovné spojení dvou škol, aby společně vystoupili na několika festivalech (Slovensko, Maďarsko, ČR) s Gastronomií dell´arte. Pro všechny zúčastněné byla celá akce velmi obahacující a inspirativní, v Kuksu tak došlo k opětovnému propojení kultur, společenskému setkání a zejména ke společné tvorbě, která současnému Kuksu tak strašně chybí. Špork by byl moc rád! Fotografie v galerii Gastronomia dell´arte.

AMBROSIA V KOSTELE NANEBEVZETÍ PANNY MARIE
01.04.2011

Geissleři se opět po několika letech zúčastnili přehlídky východočeského amatérského alternativního a studentského divadla s názvem AUDIMAFOR, letos poprvé se odehrávající v Hradci Králové. Organizačně nejednoduchá záležitost, ale přesto se podařilo zařídít, aby se inscenace Ambrosia mohla uskutečnit v barokním kostele Nanebevzetí Panny Marie na Velkém náměstí v Hradci Králové. Za to díky organizátorce festivalu Nadě Gregarové a páteru Karlu Moravcovi rektorovi kostela. Díky také patří hradeckému vokálnímu souboru Cum Ardore, který celé představení obohatil svým madrigalovým zpěvem před kostelem i na kůru. Jedinečnou atmosféru celé akce ocenila i festivalová porota a udělila inscenaci Ambrosia cenu za projekt a doporučila ji z prvního místa na Šrámkův Písek 2011. Nové fotografie naleznete v galerii Ambrosia.


GEISSLERS VZDORUJÍ NEPŘÍZNI OSUDU!
07.03.2011

6.3. 2011 se Geisslers Hofcomoedianten (již tradičně a poněkolikáté) zúčastnili přehlídky východočeského amatérského divadla v Červeném Kostelci a (jako již tradičně a poněkolikáté) to nebylo bez komplikací. Vašek Chalupa dva dny předem musel absolvovat nepříjemný chirurgický zákrok a na svou roli Harpagona mohl v té době myslet pouze z nemocničního lůžka, proto jediný, kdo se v tak krátkém čase mohl ujmout tohoto partu, byl režisér inscenace. Další zádrhel nastal v předvečer konání představení, kdy vypověděla službu zánovní a dosud neprověřená "fitzliputzliovská dodávka", která měla dekoraci a soubor do Kostelce odvézt. Obě dvě nepříjemné skutečnosti se nakonec podařilo s úspěchem vyřešit (i když nová dodávka je stále nepojízdná a Vašek stále leží v nemocnici) a představení Lakomce v Červeném Kostelci se před zcela zaplněným sálem mohlo uskutečnit. Odměnou za Geisslerovskou chuť hrát za každou cenu se pak stala cena za inscenaci od lektorského sboru a doporučení na Divadelní Děčín 2011! Geisslery nic nezlomí!


MATIJA SOLCE NA JUANOVSKÉ ZKOUŠCE
14.02.2011

Hudebního aranžmá písniček v Juanovi se ujal slovinský hudebník a loutkář Matija Solce :-) podívejte se v GALERII na pár fotografií z jedné zkoušky. GH


STAŇTE SE PARTNEREM NAŠÍ NOVÉ INSCENACE!
27.01.2011

Vážení a milí přátelé GeisslersDivadla, Geissleři vám nabízí možnost stát se partnerem nové inscenace DON JUAN aneb strašlivé hodování, která bude mít premiéru 7. dubna 2011 v Divadle Inspirace. 

„Při výrobě GeisslersInscenací pracujeme vždy s minimálním rozpočtem, a proto jakákoliv částka, kterou byste naši novou inscenaci podpořili, je pro nás velmi důležitá.“ 

Co GeisslersPartnerům nabízíme? 

Za částku 500 Kč získáte 2 volné vstupenky na dubnovou premiéru. Vaše jméno bude uvedeno v programu k inscenaci (mezi Partnery inscenace). 

Za částku 1000 Kč získáte 4 volné vstupenky na dubnovou premiéru. Vaše jméno bude uvedeno v programu k inscenaci (mezi Partnery inscenace) a na našich webových stránkách www.geisslers.cz 

Za částku 2 000 Kč získáte 6 volných vstupenek na dubnovou premiéru a dalších 6 volných vstupenek na jakoukoli pražskou reprízu DONA JUANA. Vaše jméno bude uvedeno v programu k inscenaci (mezi Partnery inscenace) a na našich webových stránkách www.geisslers.cz 

Za částku 5000 Kč a vyšší získáte 10 volných vstupenek na dubnovou premiéru a máte zajištěn volný vstup na jakékoliv pražské reprízy všech GeisslersInscenací. Vaše jméno bude uvedeno v programu k inscenaci Dona Juana (mezi partnery DIVADLA) a na našich webových stránkách www.geisslers.cz. Bude vám vystaven certifikát čestného člena Geisslers Hofcomoedianten. 

Pokud budete mít zájem, stát se naším partnerem, napište nám na otakar@geisslers.cz Všem potencionálním partnerům děkujeme a budeme se těšit na spolupráci GH


GEISSLERS HOFCOMOEDIANTEN a MASKS ON STAGE
24.01.2011
V rámci evropského divadelního projektu Masks on stage 2010-2012, který za ČR reprezentuje festival Theatrum Kuks, povede režisér Petr Hašek za asistence Kateřiny Bohadlové herecký workshop v německém městečku Biedenkopf nedaleko Marburgu. Herci-studenti se zde účastní části projektu, kterou připravil německý partner Theater Narrattak.www.narrattak.de

FITZLI PUTZLI ZÍSKAL DVA HLASY V ANKETĚ DN INSCENACE ROKU
18.01.2011

Inscenace Geisslers Fitzli Putzli obdržela dva hlasy v anketě Divadelních novin o nejlepší inscenaci roku 2010!!!!! To je dobré, ne?! více viz. http://www.divadelni-noviny.cz/inscenace-roku/


LAKOMEC NA GRAND FESTIVALU SMÍCHU
18.01.2011
Inscenace Lakomce byla vybrána do doprovodného programu XI. ročníku divadelního GRAND festivalu smíchu v Pardubicích. 19. března v 17,00 na Malé scéně ve dvoře Východočeského divadla v Pardubicích. Více na http://www.vcd.cz/program/gfs11.htm

GEISSLEŘI NAŠLI STÁLOU PRAŽSKOU PLATFORMU
18.01.2011
Geisslers Hofcomoedianten našli svoje pražské zimoviště – stálou pražskou platformu! Každý měsíc (od listopadu 2010) na ně můžete zajít do komorního a podzemního Divadla Inspirace na Malostranském náměstí 13 na Malé Straně, Praha 1! Pokud budete hledat, hledejte HAMU nebo pravý horní roh Malostranského náměstí, který vede do Nerudovy ulice. Pravidelně se také budou objevovat (od ledna 2011) v žižkovském Paláci Akropolis - zatím s inscenacemi Lakomce a Pražských legend. Sledujte jejich aktuální program, abyste něco nepropásli.

GEISSLEŘI ZAČALI ZKOUŠET NOVOU INSCENACI
18.01.2011
Geisslers začali zkoušet novou inscenaci! Brzy se již můžete těšit na hru o kamarádkách, předsudcích, svatbě, draní a Donu Juanovi. Vše na základě nejstaršího dochovaného manuskriptu loutkářské hry z východních Čech s názvem Strašlivé hodování nebo Don Jean mordíř svého pana bratra Dona Carlose. Když vše dobře půjde, za dva měsíce je premiéra!

ZÁŠTITA DOMINIKA DUKY NAD AMBROSIÍ
18.01.2011
Skvělou zprávou je, že jsme dne 30. listopadu 2010 obdrželi od pražského arcibiskupa Mons. Dominika Duky záštitu nad projektem Ambrosia do všech kostelů! V druhé polovině roku 2011 se můžete těšit na turné Geisslers po kostelích celé ČR s divadelní výstavou Ambrosia! O podrobném programu turné vás budeme včas informovat. Pokud byste věděli o nějakém osvíceném svatostánku, kde by stáli o návrat divadla mezi jeho zdi (jako ve středověku), neváhejte nás kontaktovat.

NOVÝ GEISSLERS WEB
18.01.2011
Jedna z dobrých zpráv hned v úvodu nového roku je, že máme nový web! ... jak jste již asi poznali. Zde na tomto místě svatosvatě slibujeme, že se o něj budeme pěkně starat a pravidelně ho aktualizovat. Takže zde najdete aktuální program i repertoár + novinky a události o nás + co nového pro vás připravujeme. Snad se stanete pravidelnými a spokojenými návštěvníky (nejen našich stránek, ale i inscenací)?! Takže si mezi oblíbené vložte www.geisslers.cz!

Termíny

Praha